Зустріч представників НААУ з експертами проекту «Водна ініціатива Європейського Союзу Плюс для Східного партнерства»

19 жовтня 2017 року відбулася робоча зустріч між представниками НААУ та експертами проекту «Водна ініціатива Європейського Союзу Плюс для Східного партнерства», представниками Агентства з питань навколишнього середовища Австрії.

Проект розпочався в жовтні 2016 року і виконується Європейською економічною комісією ООН, ОЕСР разом із консорціумом країн-членів ЄС (Австрія, Франція).

Загальною метою даного проекту є вдосконалення управління водними ресурсами в країнах Східного партнерства, особливо, що стосується транскордонних річок. Більш конкретно завдання полягає в зближенні водної політики та стратегій країн Східного партнерства з Водною рамковою Директивою ЄС, багатосторонніми природоохоронними угодами і принципами інтегрованого управління водними ресурсами.

Проект базується на результатах та уроках, отриманих від інших регіональних проектів, які були реалізовані при підтримці ЄС в країнах Східного партнерства, а саме:

  • Підтримка Водної ініціативи Євросоюзу в Східній Європі, на Кавказі і в Центральній Азії;
  • Охорона навколишнього середовища міжнародних басейнів річок;
  • Покращення моніторингу навколишнього середовища Чорного моря.

Проект здійснюється за допомогою відповідного поєднання експертних знань, розвитку потенціалу та шляхом надання обладнання та технічної підтримки.

Під час зустрічі було обговорено ряд питань щодо національної системи акредитації України, зокрема питань, що стосуються процесу акредитації випробувальних лабораторій на відповідність стандарту ISO/IEC 17025. Представники НААУ відповіли на запитання експертів та висловили свою зацікавленість щодо акредитації випробувальних лабораторій в області управління водними ресурсами.