Робоча зустріч керівництва НААУ із керівництвом Представництва Європейського Союзу в Україні

19 березня 2014 року за ініціативою Національного агентства з акредитації України (надалі – НААУ) у Представництві Європейського Союзу в Україні (Представництво) відбулася робоча зустріч керівництва НААУ із керівництвом Представництва з питань відтермінування проведення Європейською кооперацією з акредитації (ЄА) оцінювання НААУ на основі електронного листа від Голови Комітету з Багатосторонньої Угоди ЄА – Ніколь Меуре – Ванлаетхем щодо призупинення підготовки візиту групи оцінювання НААУ з боку ЄА у зв’язку із політичною ситуацією в країні від 05 березня 2014 року. Робоча зустріч керівництва Національного агентства з акредитації України із керівництвом Представництва Європейського Союзу в Україні

Зі сторони Представництва у зустрічі взяли участь: Перший Радник, голова відділу Економічного співробітництва Представництва пан Хосе Роман Леон Лора та координатор сектору технічних бар’єрів у торгівлі і фінансових послуг Представництва Віталія Мудрук. Зі сторони НААУ у зустрічі взяли участь: Голова НААУ – Володимир Рущак, Президент Міжнародної асоціації органів з оцінки відповідності, Голова Ради з акредитації – Володимир Чекалін, заступник начальника управління – начальник відділу з міжнародного співробітництва – Галина Ісаків, провідний фахівець відділу з міжнародного співробітництва – Михайло Латинський.

У ході зустрічі Головою НААУ було зазначено, що наразі НААУ є підписантом Багатосторонньої Угоди та Асоційованим членом ЄА, що має наслідком визнання своєї діяльності на європейському рівні для сфер акредитації випробувальних та калібрувальних лабораторій, органів з сертифікації систем управління та персоналу. Під час раніше запланованого оцінювання на травень 2014 року планувалось розширення для НААУ ще двох сфер акредитації – органів з інспектування та органів з сертифікації продукції, таким чином НААУ стало б першим національним органом з акредитації на пострадянському просторі, що отримало визнання ЄА по всім шести стандартам. Окрім того, у випадку позитивного проходження раніше запланованого оцінювання НААУ з боку ЄА, Національне агентство стало б одним із елементів системи технічного регулювання України, що є найбільш гармонізованим зі стандартами, нормами та правилами ЄС.

Робоча зустріч керівництва Національного агентства з акредитації України із керівництвом Представництва Європейського Союзу в Україні За результатами зустрічі паном Хосе Романом Леоном Лорою було зазначено, що співробітництво з НААУ є одним із пріоритетних напрямків Представництва, оскільки НААУ бере безпосередню участь у розбудові економіки України та сприяє економічному розвитку країни, тому НААУ може розраховувати на підтримку Представництва та Першого Радника особисто в сприянні розгляду питання щодо не перенесення раніше запланованого на травень цього року оцінювання НААУ з боку ЄА. Зокрема пан Хосе Роман Леон Лора зазначив, що Голова Представництва Європейського Союзу в Україні – Ян Томбінські вважає що оцінювання НААУ з боку ЄА повинно пройти у запланований термін. Для цього Представництво Європейського Союзу в Україні звернеться листом за підписом Яна Томбінського на Голову ЄА – Томаса Факлама з проханням щодо не перенесення оцінювання НААУ з боку ЄА.