Відбулося засідання Президії Технічного комітету з акредитації НААУ

28 жовтня 2015 року відбулось засідання Президії Технічного комітету з акредитації Національного агентства з акредитації України.В ході засідання прийняті наступні рішення:

П.1. Порядку денного  ─ Щодо визнання НААУ на європейському рівні.

ПРИЙНЯЛИ  РІШЕННЯ:

-  Інформацію взяти до відома.

П.2. Порядку денного. ─ Щодо отриманих заявок на набуття членства в підкомітеті ПК-09 «Медицина»

ПРИЙНЯЛИ  РІШЕННЯ:

Прийняти до складу ПК-09 «Медицина»:

Себелеву Зою Митрофанівну;

Абрамову Олену Валентинівну;

Картавцева Ростислава Леонідовича.

Демченко Інна Борисівна.

Доручити Голові ПК-10 Воробієнко П.П та Голові ПК-09 «Медицина» Хейломському О.Б., та іншим зацікавленим учасникам президії, надати пропозиції до НААУ щодо внесення змін в положення про ТКА в частині набуття членства в комітеті в термін до 28.11.2015

П.3.  Порядку денного. ─ Щодо впровадження положень: EA-2/17 INF (rev.02) Informative EA Guidance on the horizontal requirements for the accreditation of conformity assessment bodies for notification purposes May 2015 (EA-2/17 INF (ред.02) Інформативні настанови ЄА щодо горизонтальних вимог для ООВ з метою нотифікації, травень 2015).

ПРИЙНЯЛИ  РІШЕННЯ:

Рекомендувати НААУ та Голові ПК-10 здійснити переклад EA-2/17, розіслати для ознайомлення головам підкомітетів та наступному засіданні президії ТКА розглянути опрацьований документ.

П.4. Порядку денного ─ Інформування учасників президії ТКА щодо стандарту ISO/IEC 17021-1:2015 та погодження його перекладу.

ПРИЙНЯЛИ  РІШЕННЯ:

Рекомендувати НААУ розмістити переклад стандарту ISO/IEC 17021-1:2015 на сайті для ознайомлення.

Головам підкомітетів організувати його розгляд і рекомендувати НААУ його до затвердження.

П. 5 порядку денного ─ Щодо акредитації калібрувальних лабораторій:

-      підтвердження кваліфікації, підготовка, сталий досвід персоналу, який проводить калібрування.

-      застосування вимог політики НААУ щодо простежуваності.

-       вимірювань (докази проведення калібрувань окремих ЗВТ).

ПРИЙНЯЛИ  РІШЕННЯ:

Звернутися до голови ПК-06 «Метрологія» Величка О.М. за конкретними пропозиціями фахівців з метрології щодо питання які критерії та вимоги повинні бути встановлені для персоналу КЛ та критерії та вимоги до устатковання КЛ. Крім того, які мінімальні навички персоналу КЛ необхідні бути забезпечені для винесення позитивного рішення щодо акредитації КЛ для взяття до уваги фахівцями НААУ та впровадження як вимог з акредитації до КЛ.

П.6. Порядку денного - Різне.

Частина 1. «Щодо упередження порушень чинного законодавства при проведенні робіт із оцінювання відповідності транспортних засобів»

ПРИЙНЯЛИ  РІШЕННЯ:

  1. Розіслати надані підкомітетом ПК-05 дані «Щодо упередження порушень чинного законодавства при проведенні робіт із оцінювання відповідності транспортних засобів» по  підкомітетам.
  2. Підкомітетам опрацювати надані дані ПК-05 та винести їх на обговорення наступної президії ТКА.
  3. Надати дані «Щодо упередження порушень чинного законодавства при проведенні робіт із оцінювання відповідності транспортних засобів»  НААУ для ознайомлення.

П.6. Порядку денного - Різне.

Частина 2. Критерії оцінювання органів з інспектування у сфері пожежної і технічної безпеки на відповідність вимогам ISO/IEC 17020:2012.

ПРИЙНЯЛИ  РІШЕННЯ:

Рекомендувати прийняти документ: «критерії оцінювання органів з інспектування у сфері пожежної і технічної безпеки на відповідність вимогам ISO/IEC 17020:2012» для використання.

Витяг з протоколу засідання технічного комітету №39 можно скачати за посиланням.