Відбулось засідання «круглого столу» з питань визначення особливостей під час проведення робіт з акредитації органів з оцінки відповідності, відповідно до ISO/IEC 17020:2012, що займаються інспектуванням у сфері пожежної та техногенної безпеки

23 червня в приміщенні готелю «Україна», відбулося засідання «круглого столу», на якому обговорювалося питання: визначення особливостей під час проведення робіт з акредитації органів з оцінки відповідності, відповідно до ISO/IEC 17020:2012, що займаються інспектуванням у сфері пожежної та техногенної безпеки.

У роботі круглого столу взяли участь:

Рущак В.М. – Голова НААУ; Демчишен В.В. – Перший заступник Голови; Чекалін А.В. – Заступник Голови з питань акредитації – начальник управління з акредитації ООВ; Крилов О.С. – начальник відділу акредитації ОС та ОІ; Коломієць В.С. – головний фахівець відділу акредитації ОС та ОІ; Михалко Р.О. – секретар ТКА. Тарасюк В.Г. – Заступник директора Кандидат технічних наук Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій;  Платкевич Б.С. – Президент – голова правління «Український союз пожежної та техногенної безпеки»; Мусійчук С.В. – «Пожежна безпека»; Кошеленко О.В. – Державна служба України з надзвичайних ситуацій; Лінчевський Є.А. – Державна служба України з надзвичайних ситуацій; Федюк В.Ю. – Державна служба України з надзвичайних ситуацій; Оліферчук С.А – представник ТОВ «Центр пожежно – технічного аудиту»; Вердиш Р.Г. – ТОВ «Титул ЛТД»; Святошенка С.І. – ПрАТ «Тезап»; Гладишко О.О. – ТОВ «Скай груп консалтинг»; Максименко О.В. – ТОВ «Скай груп консалтинг»; Пащенко С.О.- Голова громадської ради при Державній службі України з надзвичайних ситуацій; Приймаченко В.І. – заступник директора органу з сертифікації продукції та систем управління «Центр сертифікації матеріалів та виробів» Телеканал «Право – TV»; Телеканал «Перший діловий».

Учасники висвітлили низку питань, а саме:

1. «Загальні вимоги законодавства України у сфері пожежної та техногенної безпеки. Адаптація законодавства України до вимог законодавства Європейського Союзу».

2Створення нормативно-правової бази по дерегуляції, запобігання корупції та упередженості під час акредитації та в процесі діяльності органів інспектування у сфері пожежної та техногенної безпеки з боку органів влади та інших уповноважених структур.

3. Вимоги до єдиного підходу при акредитуванні, та які акредитовані, інспекційних органів в сфері пожежної і техногенної безпеки згідно Закону України «Про технічні регламенти та процедури оцінки відповідності №1315-VII (1315-18) від 05.06.2014, ISO/ІЕС 17020, ДСТУ – Н CEN\TS 54-14:2009, ДБН В 2.5-56:2014.

Зокрема йшлося про необхідність удосконалення особливостей під час проведення робіт з акредитації органів з оцінки відповідності, відповідно до  ISO/IEC 17020:2012, що займаються інспектуванням у сфері пожежної та техногенної безпеки.

На засіданні було вирішено:

  1.  Включення бажаючих учасників «круглого столу» в робочу групу по розробці методичних рекомендацій «Вимоги до акредитації органів з інспектування у сфері пожежної і техногенної безпеки»;
  2. Робочій групі в термін до 30.06.2015 доопрацювати методичні рекомендації: «Вимоги до акредитації органів з інспектування у сфері пожежної і техногенної безпеки»;
  3. Провести 10.07.2015 року засідання «круглого столу» з питань визначення особливостей під час проведення робіт з акредитації органів з оцінки відповідності, відповідно до ISO/IEC 17020:2012, що займаються інспектуванням у сфері пожежної та техногенної безпеки.
  4. Робочій групі по розробці методичних рекомендацій: «Вимоги до акредитації органів з інспектування у сфері пожежної і техногенної безпеки» після доопрацювання методичних рекомендацій подати дані на розгляд Технічному комітету з акредитації (ТКА), для подальшої роботи.
  5. Після виконання вищезазначеного, провести засідання Президії ТКА.