Участь у Восьмій щорічній регіональній конференції з питань інституційної розбудови

27-28 листопада 2014  року заступник начальника управління – начальник відділу з міжнародного співробітництва управління міжнародного співробітництва,якості та інформаційного забезпечення  - Ісаків Г.М. прийняла участь у Восьмій щорічній регіональній конференції з питань інституційної розбудови (надалі – Конференція) у приміщенні Національного агентства України з питань державної служби за адресою: вул. Прорізна, 15, м. Київ. Конференцію  було організовано Національним агентством України з питань державної служби та Адміністративним офісом програми Twinning в Україні. Метою конференції було обговорення інституційних і правових засад реалізації положень Угоди про асоціацію в країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство», обмін досвідом та кращими практиками  модернізації державної служби в умовах європейської інтеграції, а також розгляд питань щодо ефективного використання інструментів Twinning, TAIEX та програм CIB і SIGMA.

У конференції взяли  участь представники Європейської Комісії, посольств країн-членів ЄС, Представництва Європейського Союзу в Україні, представництв Європейського Союзу в країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство», експерти програми SIGMA, координатори програми СІВ та інструментів Twinning і TAIEX у країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство», представники органів державної влади України, іноземні експерти та науковці. Зі вступними промовами виступили Голова Нацдержслужби Костянтин Ващенко, перший заступник керівника Головного департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції Артем Рибченко, директор Урядового офісу з питань європейської інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Наталія Гнидюк, керівник сектору «Реформа державного управління» Представництва Європейського Союзу в Україні Володимир Кондрачук, Президент Національної академії державного управління при Президентові України Юрій Ковбасюк.

У вітальному слові Голова Нацдержслужби України підкреслив важливість співпраці з країнами ініціативи ЄС «Східне партнерство», що дозволяє визначити перелік тих пріоритетних завдань, які зможуть наблизити стандарти наших країн до стандартів Європейського Союзу. «Побудова ефективної держави, яка б відповідала європейським стандартам, неможлива без побудови прозорого та зрозумілого державного управління, а також професійної, результативної та політично нейтральної державної служби» – наголосив Голова Нацдержслужби України.

Порядок денний конференції включав привітання учасників та 3 пленарні сесії.

В ході конференції були обговорені наступні питання:

  1. Впровадження інструментів інституційної розбудови Twinning, TAIEX та програм CIB в Україні. Зокрема, директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу – Марина Канавець зазначила, що 15 жовтня 2014 року відбулось засідання робочої групи з питань впровадження інструменту Twinning, рішенням якої було погоджено та затверджено 5 проектних пропозицій від наступних органів:
  • Міністерство екології та природних ресурсів України
  • Міністерство інфраструктури України
  • Державна авіаційна служба України
  • Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України
  • Міністерство соціальної політики України.

Окрім того, НААУ було виокремлено як один із лідерів щодо впровадження проектів Твіннінг.

  1. Заслухано доповіді щодо досвіду  використання інструменту Твіннінг Міністерством соціальної політики та Державної служби статистики.
  2. Інструменти інституційної розбудови Грузії були представлені головним спеціалістом  офісу Міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Грузії, менеджером проектів Адміністративного офісу програми Державної канцелярії офісу Грузії – Ніно Кезанішвілі.
  3. Старший радник з питань державних закупівель OECP / SIGMA – Даніель Іварсон розповів про актуальні питання реформування державного управління в країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство»: досвід програми SIGMA.
  4. Заслухано представників Вірменії та Грузії щодо впровадження інструментів інституційної розбудови у Вірменії та досвід імплементації Угоди про асоціацію в Грузії.

Все вищенаведене було презентовано протягом першого дня конференції. Програмою другого дня конференції було передбачено розгляд питання реформування державного управління в країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство» у контексті європейської інтеграції, зокрема Республіки Польща, Азербайджанської Республіки, Республіки Молдова та Республіки Вірменія. Учасниками заходу буде представлено міжнародний досвід проведення системних та комплексних внутрішньодержавних реформ, спрямованих на посилення інституційної спроможності та підвищення професійного рівня державної служби.

За результатами роботи пленарних сесій учасники конференції ухвалили відповідну резолюцію і дійшли конкретних висновків.