Участь делегації НААУ у робочій зустрічі із керівництвом Представництва Європейського Союзу в Україні

11 листопада 2014 року за ініціативою Національного агентства з акредитації України (надалі – НААУ) у Представництві Європейського Союзу в Україні (надалі – Представництво) відбулася робоча зустріч першого заступника Голови НААУ – Демчишена В.В. та заступника Голови НААУ з питань акредитації – Чекаліна А.В. із керівництвом Представництва з питань інформування Представництва щодо міжнародного статусу НААУ та обговорення питань позачергового оцінювання НААУ з боку Європейської кооперації з акредитації (надалі – ЄА) в квітні-травні 2015 року.

Зі сторони Представництва у зустрічі взяли участь:

  • керівник програм співпраці Представництва – Беренд де Гроот
  • керівник відділу економічної співпраці Представництва – Хуана Мера Кабелло,
  • координатор сектору технічних бар’єрів у торгівлі і фінансових послуг Представництва – Віталія Мудрук.

Зі сторони НААУ були присутні:

  • Василь Демчишен – перший заступник Голови,
  • Андрій Чекалін – заступник Голови з питань акредитації
  • Галина Ісаків  – заступник начальника управління – начальник відділу з міжнародного співробітництва.

У ході зустрічі першим заступником Голови НААУ було поінформовано Представництво щодо міжнародного статусу НААУ за результатами проведення паритетного оцінювання НААУ з боку ЄА та Міжнародного співробітництва НААУ з національними органами з акредитації країн – членів ЄС. Окрім того, було обговорено питання щодо організації позачергового оцінювання НААУ з боку ЄА з метою розширення сфери визнання НААУ за напрямком дії стандарту EN 45011/ ISO/ІЕС 17065 (органи з сертифікації продукції), запланованого на квітень-травень 2015 року.

Заступник Голови з питань акредитації було надано повну інформацію співробітникам Представництва щодо проведення спостережень за акредитованими органами з оцінки відповідності (надалі – ООВ) , що є однією з вимог для отримання НААУ визнання ЄА у сфері дії стандарту EN 45011/ ISO/ІЕС 17065 (органи з сертифікації продукції).

Окрім того, під час зустрічі були обговорені питання щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом в частині технічного регулювання України, а також деякі положення Угоди  про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів – АСАА.

Заступник Голови НААУ з питань акредитації також надав вичерпну відповідь на запитання пана де Гроота щодо стратегічних цілей НААУ:

  1. отримання визнання для всіх базових стандартів акредитації до 2015 року
  2. вивчення менеджменту ризиків
  3. вивчення енергетичного менеджменту для акредитації ООВ за вказаним напрямком
  4. розвиток діяльності акредитації провайдерів для випробувальних лабораторій.

За результатами зустрічі паном Берендом де Гроотом було відзначено прогрес розвитку НААУ та зазначено, що агентство рухається у правильному напрямку. Окрім того, було вказано, що НААУ може розраховувати на підтримку Представництва щодо проведення позачергового паритетного оцінювання НААУ з боку ЄА на початку березня 2014 р.