Співробітник НААУ прийняв участь у роботі міжнародного науково-практичного семінару "Організація метрологічної служби у ветеринарній лабораторії відповідно до стандарту ISO/IEC 17025"

У відповідності до запрошення організаторів програма TAIEX Європейської Комісії та співорганізаторів Державного НДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (далі – ДНДІЛДВСЕ), головний фахівець відділу акредитації лабораторій Будник А.А. 08-10 жовтня 2014 року приймав участь у роботі міжнародного науково-практичного семінару «Організація метрологічної служби у ветеринарній лабораторії відповідно до стандарту ISO 17025», який проходив у Президент Готелі Київський, м.Київ, вул.Госпітальна, 12.

Семінар в рамках проекту TAIEX  проводили фахівці Міністерства сільського господарства Франції – Ліонської вищої ветеринарної школи. Від ДНДІЛДВСЕ у семінарі брали участь заступник директора з наукової роботи, міжнародних відносин та інформаційно-наукового забезпечення, к.вет.н., ст.наук.сп. А.О. Меженський та фахівці відділу метрологічного забезпечення та калібрування. Також у заході приймали участь фахівці-метрологи регіональних лабораторій ветеринарної медицини.

08.10.2014 семінар було розпочато зі вступного слова А.О. Меженського щодо мети семінару та програми роботи.  Далі відповідно до програми виступали фахівці Ліонської вищої ветеринарної школи  - Robert Gerard, Claude Grandmontagne, Patrice Zurcher щодо створення служби метрології (вступ, норми, документи), створення служби метрології: (теоретичний підхід).

Друга половина дня 08.10.2014 була присвячена практичним підходам створення служби метрології а саме показнику маси (характеристика, вибір, калібрування). Проводились розрахунки практичних завдань по вибору засобів вимірьовальної техніки та розрахунку невизначеності вимірювань при визначенні маси об’єктів випробувань.

Наступний день 09.10.2014 семінару було присвячено вагам і термометрам. Спочатку було освітлено питання вибору  ваг (характеристики, вибір, верифікація). Потім на практичних прикладах обговорювались питанння перевірки ваг, обговорення розрахунку невизначенності вимірювань. Потім розглядались термометри, «глобальний» підхід в галузі, калібрування засобів, вибір, підготовка документів , картки, розрахунок невизначенності вимірювань.

Останній день 10.10.2014 розглядались питання термостатичних шаф, їх характеристик, вибору. Обговорювались питання атестації цих виробів, звуження меж їх застосування  в разі не забезпечення необхідних параметрів. На останок обговорювались питання визначення об’єму, калібровка дозаторів та піпеток, їх вибір, розрахунок невизначенності вимірювань.

Участь у роботі семінару була корисною з огляду на застосування отриманих знань щодо практичного застосування при оцінці технічної сторони роботи випробувальних лабораторій в частині метрологічного забезпечення (калібровка обладнання та розрахунок невизначеності вимірювань).