Шістнадцять років Національному агентству з акредитації України

У понеділок, 16 липня 2018 року, Національне агентство з акредитації України (НААУ) відзначило 16-ту річницю своєї діяльності. З цієї нагоди у приміщені НААУ було проведено науково-практичну конференцію.

 Щорічне проведення науково-практичної конференції до Дня НААУ стало доброю традицією. На конференцію запрошуються  відомі особистості та фахівці галузі акредитації та оцінки відповідності. У ході урочистих заходів презентовано доповіді щодо історії, сучасного стану та перспектив розвитку національної системи акредитації та її зв’язки із спорідненими сферами  системи інфраструктури якості України та світу.

З нагоди 16-річчя створення НААУ ряд співробітників та ветеранів НААУ було нагороджено медалями та офіційними подяками за працьовитість, відповідальність та високу професійну майстерність.

На сьогодні, діяльність НААУ з акредитації органів з оцінки відповідності офіційно визнано еквівалентною акредитації, яку надають національні органи з акредитації як в ЄС (Європейською кооперацією з акредитації – ЕА), так і на міжнародному рівні (Міжнародною кооперацією з акредитації лабораторій – ILAC та Міжнародним форумом з акредитації – IAF).

Відповідно до підписаних угод про взаємне визнання, роботи з акредитації, що здійснюються НААУ у сферах акредитації органів з сертифікації продукції, систем менеджменту та персоналу визнається ЕА та IAF, у той час як акредитація випробувальних, калібрувальних лабораторій та органів з інспектування визнається ЕА та ILAC.

Загальна кількість органів з оцінки відповідності (ООВ), які мають чинну акредитацію з боку НААУ майже дорівнює 800. Близько четвертої частини від цих органів отримали право на використання національного знаку акредитації у поєднанні із відповідним знаком ILAC або IAF.

Усі ці досягнення не були б можливими без компетентного та цілеспрямованого персоналу, як внутрішнього так і зовнішнього.

Значне місце в становленні національної системи акредитації займають Технічний комітет з акредитації, Рада з акредитації, Комісія з апеляцій, Комісія з атестації персоналу з акредитації, які є важливими складовими частинами системи акредитації.

Національне агентство з акредитації України має на меті і в подальшому бути запорукою довіри до українських ООВ у межах країни та закордоном, поліпшувати свою компетентність, розширювати своє визнання на такі напрямки як акредитація медичних лабораторій, провайдерів перевірки кваліфікації, органів з валідації та верифікації парникових газів тощо.