Робоча зустріч з представниками PTB

31 серпня 2017 року відбулася робоча зустріч між керівництвом НААУ та експертами місії PTB. PTB – Німецький національний інститут метрології, відомий на міжнародному рівні завдяки реалізації проектів щодо технічної співпраці в галузі інфраструктури якості від імені Німецького федерального міністерства економічної співпраці та розвитку.

Німецьке федеральне міністерство економічної співпраці та розвитку уповноважило PTB провести місію, метою якої є визначення сфери та дослідження доцільності щодо впровадження регіонального проекту в галузі інфраструктури якості в країнах Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна).

Метою даної місії в шести вищезазначених країнах є проведення зустрічей та бесід із окремими установами, які відповідають за інфраструктуру якості (Міністерство економіки, інститут метрології, орган з акредитації, орган з стандартизації, орган із ринкового нагляду) з метою ідентифікації та визначення галузей регіонального проекту в окремих напрямках інфраструктури якості в регіоні.

Майбутній проект має бути реалізованим завдяки широкому набору заходів. Обмін досвідом між професіоналами під наглядом міжнародних експертів, а також окремі заходи щодо навчання будуть застосовані на регіональному рівні. Проте різний рівень розвитку та різна динаміка країн Східного партнерства в напрямку ЄС вимагають особливого підходу до інтересів окремих країн з метою досягнення спільних інтересів.

Даний проект має за мету зближення систем інфраструктури якості України та ЄС, а також посилення співробітництва в рамках підписаної Угоди про асоціацію України та ЄС. Можливі заходи проекту включають в себе проведення ряду навчань для зовнішнього та внутрішнього персоналу НААУ щодо вимог нових стандартів ISO/IEC 17011 та ISO/IEC 17025, процедур акредитації з метою подальшої нотифікації тощо.

Під час зустрічі було обговорено ряд питань щодо національної системи акредитації України, міжнародного статусу та структури НААУ, а також найближчих перспектив щодо навчання персоналу НААУ в рамках проекту.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленість про подальше співробітництво між PTB та НААУ з метою майбутнього сприяння PTB у підвищенні компетентності персоналу НААУ та можливої технічної підтримки.