Робоча зустріч керівництва НААУ із представниками Представництва Європейського Союзу в Україні

 

7 жовтня 2013 р. в Департаменті технічного регулювання Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відбулась зустріч керівництва НААУ із представниками Представництва Європейського Союзу в Україні. Від Представництва Європейського Союзу в Україні на зустрічі присутні: Голова – Ян Томбінські, перший радник, керівник відділу «Економічна співпраця, соціальний та регіональний розвиток» – Хосе Роман Леон Лора, координатор сектору технічних бар’єрів у торгівлі і фінансових послуг представництва ЄС в Україні – Віталія Мудрук та інші представники Посольства. З української сторони на зустрічі взяли участь: директор Департаменту технічного регулювання – Д.В.Сандулов, керівництво НААУ, Генеральний директор ДП «УкрНДНЦ» – Є.В.Кабаненко. Робочу зустріч висвітлювали представники 7 засобів масової інформації.

В ході зустрічі були обговорені наступні питання:

1. Сприяння в підписанні двосторонніх угод про співпрацю між Національним агентством з акредитації України (надалі – НААУ) та національними органами з акредитації країн Європейського Союзу (надалі – ЄС).

2. Сприяння в розробці програми навчально-методичних заходів з акредитації (семінарів, тренінгів) для навчання персоналу з акредитації НААУ в національних органах з акредитації країн ЄС.

3. Сприяння в залученні персоналу з акредитації НААУ при проведенні робіт з акредитацій в національних органах з акредитації країн ЄС в якості спостерігачів з метою підвищення рівня компетентності персоналу.

4. Сприяння в налагодженні відповідних контактів із національними органами з акредитації країн ЄС щодо вивчення Європейської нормативно-правової бази країн з акредитації з метою гармонізації українського законодавства на відповідність до законодавства ЄС в сфері акредитації.

5. Сприяння в запровадженні з боку країн ЄС нових проектів технічної підтримки НААУ по напрямку акредитації або поновленні Проекту Twinning «Подальше посилення діяльності Національного агентства з акредитації України».

6. Сприяння в налагодженні партнерських відносин Міжнародної асоціації акредитованих органів з відповідними установами в країнах ЄС.

Під час зустрічі зі сторони Представництва ЄС в Україні та особисто Яном Томбінські була висловлена готовність щодо надання технічної допомоги НААУ для подальшого розвитку національної системи акредитації. За результатами зустрічі 10 жовтня 2013 р. від НААУ було направлено офіційного листа до Представництва ЄС в Україні з проханням сприяння та налагодження співробітництва та підписання двосторонніх угод з національними органами з акредитації країн-членів ЄС: швеції, Франції, Німеччини, Естонії та Польщі.