Проведено семінар "Простежуваність вимірювань. Актуальні питання"

Національне агентство з акредитації України (НААУ) 12 жовтня ц.р. провело семінар на тему «Простежуваність вимірювань. Актуальні питання».

Одним з основних питань під час семінару було роз’яснення останніх змін в політиці НААУ щодо простежуваності вимірювань в діяльності випробувальних та калібрувальних лабораторій.

Також в програмі семінару були розглянуті такі питання:

  • Вимоги міжнародних документів щодо простежуваності вимірювань.
  • Шляхи забезпечення простежуваності калібрування засобів вимірювальної техніки до національних еталонів.
  • Забезпечення простежуваності у випробувальних лабораторіях.
  • Стан з міжнародного визнання національних еталонів, калібрувальних та вимірювальних можливостей.

Участь у семінарі взяло близько 120 представників різних органів з оцінки відповідності, які задіяні в різноманітних роботах з випробувань та вимірювань.

Доповідачами з вищезазначених тем були головний фахівець Управління акредитації лабораторій НААУ, к.х.н., Гогоман І.В. та Директор інституту електромагнітних вимірювань ДП “Укрметртестстандарт”, д.т.н., Величко О. М.

Під час семінару учасники мали можливість обговорити актуальні питання, які безпосередньо хвилюють їх в зв’язку із змінами в системі технічного регулювання у нашій державі та постійного вдосконалення національної системи акредитації на вимоги та тенденції світової та Європейської інфраструктури акредитації. Прагнення до рівноправного членства в Європейській інфраструктурі акредитації є головною прерогативою діяльності Національного агентства з акредитації України. Але не менш важливими є і досягнення у обговоренні в рамках СНД «Соглашения о взаимном признании результатов работ по аккредитации органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров), выполняющих работы по оценке (подтверждению) соответствия», яке відбулось у вересні ц.р. під час 51-го засідання Економічної Ради СНД.

Голова НААУ Володимир Чекалін на семінарі наголосив на прояві активної позиції учасників присутніх акредитованих органів на шляху постійного вдосконалення та зміцнення конкурентоспроможних позицій на ринку України.