Підписано розширення Двосторонньої Угоди з ЄА для сфери інспектування відповідно до міжнародного стандарту ISO/IEC 17020 «Оцінювання відповідності. Вимоги щодо діяльності різних типів органів, що здійснюють інспектування»

Делегація Національного агентства з акредитації України (надалі – НААУ) на чолі з Головою НААУ – Володимиром Рущаком 19-20 листопада 2014 р. взяла участь у засіданні Генеральної Асамблеї Європейської кооперації з акредитації (надалі – ГА ЄА), що відбулось у м. Гаага, Королівство Нідерланди.

В рамках засідання ГА ЄА Головою НААУ та Головою Ради з Багатосторонньої Угоди ЄА підписано розширення Двосторонньої Угоди з ЄА для сфери інспектування відповідно до міжнародного стандарту ISO/IEC 17020 «Оцінювання відповідності. Вимоги щодо діяльності різних типів органів, що здійснюють інспектування»  (далі – міжнародний стандарт ISO/IEC 17020)

Станом на 24.11.2014 на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO/IEC 17020 НААУ акредитовано 73 органи з інспектування.

Таким чином, підписання НААУ розширення Двосторонньої Угоди з ЄА забезпечило визнання системи акредитації України та результатів діяльності акредитованих НААУ органів у сфері дії міжнародного стандарту ISO/IEC 17020 на європейському рівні.

Окрім того, під час засідання ГА ЄА представниками НААУ проведено ряд двосторонніх зустрічей із керівниками наступних національних органів з акредитації:

  • Туреччини, Болгарії та Словаччини стосовно узгодження дат підписання Меморандумів про взаєморозуміння;
  • Латвії та Грузії стосовно навчання фахівців НААУ та забезпечення технічною та методичною допомогою щодо впровадження стандарту ISO 15189 – «Медичні лабораторії – Вимоги до якості та компетентності»;
  • Норвегії щодо співпраці у рамках підписаного 18.11.2014 р. Меморандуму про взаєморозуміння між Національним агентством з акредитації України та Норвезькою акредитацією.

Розширення Двосторонньої Угоди з ЄА