Перше засідання робочої групи з питань акредитації клініко-діагностичних лабораторій та лабораторій з контролю якості лікарських засобів

Під головуванням Голови НААУ Чекаліна В.М., 21го липня в НААУ відбулося перше засідання робочої групи з питань акредитації клініко-діагностичних лабораторій та лабораторій з контролю якості лікарських засобів.

До участі в роботі цієї робочої групи були запрошені представники профільних міністерств та відомств, національних академій, громадські організації та інші зацікавлені установи.

Основним питанням було обговорення актуальності та доцільності впровадження інструменту акредитації у медичних лабораторіях з метою підтвердження їхньої компетентності на проведення відповідних робіт та, як наслідок, створення довіри до їх діяльності.

Більшість учасників висловилась за необхідність акредитації медичних лабораторій та занепокоєні відсутністю державних стандартів, які необхідні при акредитації, а також необхідності відповідного часу для підготовки, як лабораторій, так і персоналу з акредитації.

До наступного засідання робочої групи, яке заплановано на першу декаду вересня поточного року, учасники домовились надати пропозиції щодо плану акредитації зазначених лабораторій, свої міркування щодо використання галузевих міжнародних стандартів та ДСТУ, а також пропозиції щодо заохочення до акредитації відповідних лабораторій.

Зацікавлені сторони, що мають бажання та професійний досвід долучитися до обговорення даного питання, можуть звертатись до НААУ.