Паритетне оцінювання НААУ з боку ЕА

Паритетне оцінювання НААУ з боку ЕА

У період з 03 по 07 червня 2019 року НААУ, з метою підтвердження свого статусу підписанта Двосторонньої Угоди з Європейською кооперацією з акредитації (ЕА) успішно пройшло чергове паритетне оцінювання з боку ЕА.

Слід зазначити, що визнання діяльності НААУ Міжнародною кооперацією з акредитації лабораторій (ILAC) та Міжнародним форумом з акредитації (IAF) ґрунтується на визнанні діяльності НААУ з боку ЕА.

Метою паритетного оцінювання, проведеного групою аудиторів ЕА з 10 осіб було здійснення всебічної перевірки діяльності НААУ у сфері акредитації органів з оцінки відповідності (ООВ) згідно вимог стандарту ДСТУ ISO/IEC 17011:2017.

Одним із основних питань оцінювання також було розширення визнання діяльності НААУ за напрямком акредитації клініко-медичних лабораторій відповідно стандарту ДСТУ EN ISO 15189.

За результатами оцінювання групою ЕА було встановлено, що НААУ має компетентне керівництво та структуру, яка є достатньою для здійснення акредитації ООВ та відповідає вимогам стандарту ДСТУ ISO/IEC 17011:2017. Група зробила висновок про відповідність діяльності НААУ з акредитації ООВ, у тому числі акредитації медичних лабораторій, встановленим міжнародним вимогам до національних органів з акредитації.

Група з оцінювання виразила вдячність персоналу НААУ, зовнішньому персоналу з акредитації, акредитованим органам з оцінки відповідності та їх клієнтам, залученим до спостереження за оцінками, за співробітництво у заходах щодо оцінювання та продемонстровану гостинність.