Нарада з координатором сектору технічних бар'єрів у торгівлі і фінансових послуг представництва ЄС в Україні

В Національному агентства з акредитації України відбулась нарада з координатором сектору технічних бар’єрів у торгівлі і фінансових послуг представництва ЄС в Україні Віталією Мудрук.

У нараді від НААУ взяли участь Володимир Рущак, Голова НААУ, Андрій Чекалін, заступник Голови НААУ з питань акредитації-начальник управління з акредитації органів з оцінки відповідності, Віталій Богаєвський, начальник управління міжнародного співробітництва, якості та інформаційного забезпечення та Володимир Чекалін, Президент Міжнародної асоціації органів з оцінки відповідності.

На нараді були обговорені питання щодо направлення Національним агентством з акредитації України заявки на отримання асоційованого членства в ILAC, що є передумовою підписання угоди ILAC MRA; домовленості про поглиблення співробітництва із Національним органом з акредитації (НОА) Швеції, Польщі, Німеччини з подальшим підписанням двохсторонніх угод; активної співпраці з МОЗ України та Держлікслужбою України у розробці низки технічних регламентів та подальшого провадження інструменту акредитації у медичній сфері. Зокрема, було обговорено майбутню співпрацю з Міністерством інфраструктури України та наміри впровадити інструмент акредитації в діяльність станцій технічного обслуговування (СТО), а також створення певних нормативних умов для акредитації у сфері сертифікації управління автотранспортом.

Крім того, обговорювались і інші питання. Такі, наприклад, як неякісна підготовка персоналу ООВ та відсутність кваліфікованого персоналу з акредитації у медичній галузі. Для усунення цих недоліків НААУ співпрацює з Міжнародною асоціацією органів оцінки відповідності (МАООВ) та НОА європейських країн. Зокрема, на базі МАООВ буде створено навчально-методологічний центр з підвищенням кваліфікації персоналу ООВ.

Під час наради було розглянуто пропозицію щодо надання фінансової та технічної допомоги в рамках проектів ЄС щодо приєднання НААУ до угоди ILAC MRA та приїзду міжнародних фахівців для проведення навчання персоналу з акредитації у медичній сфері.