НААУ прийняло участь у Генеральної Асамблеї ILAC

Протягом 02-05 листопада 2015 р. виконуючий обов’язки Голови НААУ Горицький В.М. та менеджер з якості НААУ Красюк В.В. взяли  участь у  роботі Генеральної Асамблеї ILAC/IAF,  що відбулися у м.Мілан, Італія.

Генеральна Асамблея ILAC/IAF проходить в рамках проведення щорічних засідань ILAC/IAF, під час яких метою ставиться обговорення питань, що входять до сфери функцій відповідних комітетів та робочих груп ILAC/IAF.  Метою проведення  Генеральної Асамблеї ILAC є вирішення питань, що стосуються підписантів Угоди ILAC MRA.

2 листопада 2015 р. відбулося засідання комітету ILAC ARC під час якого були розглянуті питання щодо використання MRA, впровадження ILAC G21:09/2012 Принципи співробітництва при транскордонній акредитації, управління екстраординарними заходами, план стратегічного розвитку ILAC тощо. Наступне засідання комітету заплановано на квітень 2016 р. у м. Франкфурт, Німеччина.

3 листопада 2015 року відбулося засідання комітету ILAC JDSC (Спільний комітет з підтримки розвитку) на якому було поінформовано про внесок комітету до впровадження стратегічного плану ILAC\IAF та надана інформація від представників міжнародних організацій.

4 листопада 2015 р. відбулося 29-е Щорічне засідання IAF, 19 – е щорічне засідання ILAC та 15 Засідання Ради ILAC з Угод. У цей день Голова IAF доповів про роботу з регіональними організаціями, а також 2 види членства: повне та асоційоване. Крім цього було презентовано стратегічний план на 2015 – 2019 роки, звіт Секретаріату IAF та менеджера з якості IAF тощо. Презентовано звіт Голови та Виконавчого комітету, обговорено протокол попереднього засідання. Поінформовано про статус оцінок як окремих органів з акредитації, так і регіональних організацій.

5 листопада 2015 р. відбулося щорічне спільне засідання ILAC\IAF. Презентовано інформацію про діяльність:

-         Спільного виконавчого комітету;

-         Організаційні питання щодо організації щорічних засідань;

-         Взаємодію з регіонами;

-         Керівного комітету IEC-IAF-ILAC;

-         ISO та CASCO;

-         ITU (міжнародний телекомунікаційний союз);

-         OIML (міжнародна організація законодавчої метрології);

-         UNIDO;

-         Участі представника IAF-ILAC у засіданні комітету ТБТ ВТО;

-         JMC, спільного комітету IAF-ILAC з менеджменту;

-         Комітету ILAC JDSC (Joint Development Support Committee – Спільний комітет з підтримки розвитку);

-         JWG A групи;

-         Спільної групи з комунікацій. Презентовано проморолик для наступного Дня акредитації;

-         Звіти регіональних організацій.

Також під час Генеральної Асамблеї ILAC представники НААУ провели робочі зустрічі з керівниками національних органів з акредитації країн СНД та інших країн задля обговорення питання щодо налагодження співпраці.