НААУ прийняло участь у 47-му засіданні МДР

В період з 16 по 19 червня 2015 року відбулося 47-ме засідання Міждержавної ради зі стандартизації, метрології та сертифікації (далі-МДР) в м. Мінськ (Республіка Білорусь).

Згідно листа Департаменту технічного регулювання від 22.05.2015 №3413-05/16360-08 НААУ прийняло участь у даному засіданні. Участь у засіданні прийняв заступник Голови НААУ Чекалін А.В.

На даному засіданні виносилися наступні питання у сфері акредитації: 

- про хід виконання Програми Робочої групи МДР з питання створення Регіональної організації акредитації (п. 46 порядку денного засідання МДР). Доповідачі – Федеральна служба з акредитації Російської Федерації.

-  про проект «Угода про взаємне визнання акредитації органів з оцінки відповідності» (далі – Угода) (п. 47 порядку денного засідання МДР). Доповідач – НААУ.

-   про проект модельного закону про акредитації в області оцінки відповідності (п. 48 порядку денного засідання МДР). Доповідач – Держстандарт Республіки Казахстан.

НААУ в ході свої доповіді щодо погодження проекту Угоди переконало членів МДР схвалити розроблений проект.

В цілому щодо п. 47 порядку денного засідання МДР (про проект  «Угода про взаємне визнання акредитації органів з оцінки відповідності») було прийнято наступні рішення:

- взяти до відома інформацію Національного агентства з акредитації Україна про доопрацювання проекту «Угоди про взаємне визнання акредитації органів з оцінки відповідності» з урахуванням пропозицій національних органів з акредитації.

- з урахуванням обговорення, з метою реалізації положень статті 11 «Технічні бар’єри в торгівлі» Договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 схвалити проект Угоди про взаємне визнання акредитації органів з оцінки відповідності.

-  просити Голову МДР направити проект «Угоди про взаємне визнання акредитації органів з оцінки відповідності» до Виконавчого комітету СНД для розгляду в установленому порядку.

Згідно вищевикладеного, НААУ в повному обсязі виконало поставлені завдання керівництвом Департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку України на нараді з підготовки до участі в 47 засіданні МДР, яка відбулася 12.06.2015. ​