Керівництво НААУ взяло участь у відкритті Проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні»

4 липня 2014 року відбулося офіційне відкриття Проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».  Від Національного агентства з акредитацій у заході взяли участь Перший заступник Голови – Демчешен В.В., заступник Голови з питань акредитації – начальник управління з акредитації органів з оцінки відповідності – Чекалін А.В. та провідний фахівець відділу з міжнародного співробітництва – Латинський М.Е.

Проект направлений на сприяння виробництву безпечних харчових продуктів в Україні, підвищення впевненості українських споживачів у безпечності української продукції та покращення можливостей для експорту української продукції на європейські та світові ринки.

Європейський Союз надає допомогу Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України у вдосконаленні системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні за принципом «від лану до столу». Даний проект допоможе гармонізувати відповідне законодавство України із законодавством ЄС, а також створити та запровадити правовий клімат, який сприятиме виробництву безпечних харчових продуктів і кормів та покращить експортні можливості для українських виробників.

Проект ЄС впроваджується Консорціумом на чолі з данською компанією Grontmij A/S, до складу якого також входять компанії WYG International (Великобританія), Agriconsulting (Бельгія) та Державна ветеринарна служба Литви.

Головною метою діяльності Проекту є допомога українським державним органам, залученим до сфери безпечності харчових продуктів «від лану до столу» – Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України, Міністерству аграрної політики та продовольства України, Міністерству охорони здоров’я України, Департаменту митної справи Міністерства доходів і зборів України, а також відповідним державним лабораторіям – у вдосконаленні системи безпечності харчових продуктів в Україні за принципом «від лану до столу» шляхом приведення законодавства України, інституційної інфраструктури та системи державного контролю у відповідність до регуляторної та адміністративної політики і практик ЄС.