До уваги акредитованих органів з сертифікації систем менеджменту

Національне агентство з акредитації України (НААУ) інформує, що у ході щорічних спільних засідань Міжнародного форуму акредитації (IAF) та Міжнародної кооперації з акредитації лабораторій (ILAC) було затверджено Резолюцію IAF 2016-17 щодо обов’язкового посилання на акредитацію при здійсненні діяльності з сертифікації систем менеджменту, яка охоплюється чинною сферою акредитації.

Згідно вказаного документа, органи з сертифікації систем менеджменту повинні змінити свої сертифікаційні документи з метою включення знаку акредитації та/або посилання на свій акредитований статус, включаючи ідентифікацію ОА під час прийняття рішення про повторну сертифікацію, але не пізніше ніж 06 листопада 2019 року.

При отриманні первинної акредитації після 06 листопада 2016 року, ООВ має перевести (перевидати) попередні неакредитовані сертифікаційні документи та/або зробити посилання на свій акредитований статус, включаючи ідентифікацію ОА, протягом одного року з дати прийняття рішення про акредитацію.

Зазначена резолюція застосовується для усіх стандартів з систем менеджменту.

У разі виникнення винятків із вищенаведеного,   клієнт ООВ повинен надати обґрунтування до ООВ та ОА, і у разі, якщо ООВ та ОА приймають таке обґрунтування, сертифікація все ще вважається акредитованою.