Делегація НААУ прийняла участь у 34-му засіданні Науково-технічної комісії з акредитації, 34-му засідання з Науково-технічної комісії з оцінки відповідності та засіданні робочої групи з усунення технічних бар’єрів торгівлі в зоні вільної торгівлі СНД (РГ ЗВТ)

У засіданнях, що відбулися в Душанбе (Республіка Таджикистан) 29 вересня – 3 жовтня 2014 року взяла участь делегація Національного агентства з акредитації України, яку очолював радник Голови НААУ В. Горицький.

В ході засідань представники національних органів з акредитації (НОА) виступили з доповідями про діяльність  своїх установ. В. Горицький проінформував присутніх про різні аспекти діяльності НААУ, зокрема:

  • структуру національного органу з акредитації;
  • здобутки НААУ на європейському рівні – визнання для сфер акредитації випробувальних та калібрувальних лабораторій, органів з сертифікації персоналу та систем менеджменту;
  • надання НААУ статусу асоційованого члена ILAC;
  • кількість та склад акредитованих ООВ.

На засіданні обговорювалися питання щодо реалізації та актуалізації Плану дій МДР на період до 2015 року для реалізації положень Стратегії розвитку МДР. Одним з питань було обговорення проекту «Угоди про взаємне визнання акредитації органів з оцінки відповідності».  Учасниками засідання шляхом голосування було прийнято рішення схвалити проект Угоди про взаємне визнання акредитації органів з оцінки відповідності для внесення на розгляд 46-го засідання МДР.

Також учасники засідання обговорили питання виконання Меморандуму про співробітництво національних органів з акредитації щодо розробки документів, передбачених Меморандумом та Програми робіт Робочої групи МГС з питання створення Регіональної організації з акредитації.