01 – 02 жовтня 2014 року м. Брюссель, Бельгія відбулось 32-е засідання Ради Багатосторонніх Угод Європейської кооперації з акредитації (далі – МАС). Від НААУ у засіданні прийняли участь:
- Рущак В.М. – Голова НААУ
- Демчишен В.В. – перший заступник Голови
- Чекалін А.В. – заступник Голови з питань акредитації, начальник управління з акредитації органів з оцінки відповідності
- Красюк В.В. – начальник відділу якості та роботи з персоналом акредитації
У роботі засідання взяли участь керівники усіх європейських національних органів з акредитації, а також Білорусі, Грузії, Російської Федерації, Молдови, Тунісу.
До порядку денного засідання було включено питання щодо розгляду результатів оцінювання поточного стану справ та розвитку діяльності НААУ, яке було здійснено у травні 2014 року.
За результатами розгляду звіту групи оцінювання ЕА за діяльністю НААУ, висновків спеціальної робочої групи МАС та додаткової інформації з доказами виконання коригувальних дій, наданою представниками НААУ, члени МАС зазначили що НААУ функціонує з позитивною динамікою розвитку відповідно до вимог Регламенту (ЕС) 765/2008, стандарту ISO/IEC 17011 та обов’язкових документів ЕА та прийняті наступні рішення:
НААУ залишається підписантом угоди для сфер дії наступних міжнародних стандартів з акредитації:
- ISO/IEC 17024 – акредитація органів з сертифікації персоналу відповідно до стандарту (6 органів з сертифікації);
- ISO/IEC 17021 – акредитація органів з сертифікації систем менеджменту відповідно до стандарту (38 органів з сертифікації систем менеджмента);
- ISO/IEC 17025 – акредитація калібрувальних і випробувальних лабораторій відповідно до стандарту (416 випробувальних та 17 калібрувальних лабораторій);
та отримало визнання в сфері дії міжнародного стандарту:
- ISO/IEC 17020 – акредитація органів з інспектування (31 орган з інспектування). Це визнання НААУ отримало без жодних додаткових умов.
Крім того, прийнято позитивне рішення щодо визнання НААУ за напрямком дії стандартів EN 45011/ISO/IEC 17065 – акредитація органів з сертифікації продукції з особливими умовами – проведення спостереження для усіх органів сертифікації продукції та аналізу роботи НААУ з ООВ, що розташовані у зоні проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях, а також території АР Крим.
Результати виконання особливих умов будуть оцінені під час наступної перевірки НААУ у І півріччі 2015 року.