Делегація НААУ прийняла участь у 32-му засіданні Ради Багатосторонніх Угод Європейської кооперації з акредитації

01 – 02 жовтня 2014 року м. Брюссель, Бельгія відбулось 32-е засідання Ради Багатосторонніх Угод Європейської кооперації з акредитації (далі – МАС). Від НААУ у засіданні прийняли участь:

  • Рущак В.М. – Голова НААУ
  • Демчишен В.В. – перший заступник Голови
  • Чекалін А.В. – заступник Голови з питань акредитації, начальник управління з акредитації органів з оцінки відповідності
  • Красюк В.В. – начальник відділу якості та роботи з персоналом акредитації

У роботі засідання взяли участь керівники усіх європейських національних органів з акредитації, а також Білорусі, Грузії, Російської Федерації, Молдови, Тунісу.

До порядку денного засідання було включено питання щодо розгляду результатів оцінювання поточного стану справ та розвитку діяльності НААУ, яке було здійснено у травні 2014 року.

За результатами розгляду звіту групи оцінювання ЕА за діяльністю НААУ, висновків спеціальної робочої групи МАС та додаткової інформації з доказами виконання коригувальних дій, наданою представниками НААУ, члени МАС зазначили що НААУ  функціонує з позитивною динамікою розвитку відповідно до вимог Регламенту (ЕС) 765/2008, стандарту ISO/IEC 17011 та обов’язкових документів ЕА та прийняті наступні рішення:

НААУ залишається підписантом угоди для сфер дії наступних міжнародних стандартів з акредитації:

  • ISO/IEC 17024 – акредитація органів з сертифікації персоналу відповідно до стандарту (6 органів з сертифікації);
  • ISO/IEC 17021 – акредитація органів з сертифікації систем менеджменту відповідно до стандарту (38 органів з сертифікації систем менеджмента);
  • ISO/IEC 17025 – акредитація калібрувальних і випробувальних лабораторій відповідно до стандарту (416 випробувальних та 17 калібрувальних лабораторій);

та отримало визнання в сфері дії міжнародного стандарту:

  • ISO/IEC 17020 – акредитація органів з інспектування (31 орган з інспектування). Це визнання НААУ отримало без жодних додаткових умов.

Крім того, прийнято позитивне рішення щодо визнання НААУ за напрямком дії стандартів EN 45011/ISO/IEC 17065 – акредитація органів з сертифікації продукції з особливими умовами –  проведення спостереження для усіх органів сертифікації продукції та аналізу роботи НААУ з ООВ, що розташовані у зоні проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях, а також території АР Крим.

Результати виконання особливих умов будуть оцінені під час наступної перевірки НААУ у І півріччі 2015 року.