Делегація НААУ прийняла участь у міжнародній конференції "Гармонізація національних систем акредитації країн Євразійського регіону"

23 грудня 2013 року делегація НААУ у складі: Голова НААУ Рущак В.М.; Радник Голови – Горицький В.М.; Президент Міжнародної асоціації органів з оцінки відповідності (МАООВ) – Чекалін В.М. взяли участь у міжнародній конференції «Гармонізація національних систем акредитації країн Євразійського регіону», яка пройшла у м. Москва.

У конференції взяли участь керівники та представники національних органів з акредитації України, Республіки Арменія, Республіки Білорусія, Республіки Казахстан, Республіки Киргистан, Республіки Молдова та Російської Федерації. Учасники конференції поділилися досвідом створення та роботи органів з акредитації в своїх країнах, обговорювали питання управління персоналом, вибудовування взаємин з акредитованими органами, взаємодії з міжнародними співтовариствами з акредитації, в тому числі з асоціаціями ILAC, IAF та EA тощо. З доповіддю Про діяльність національного органу з акредитації України на конференції виступив Голова НААУ Рущак В.М. В доповіді було акцентовано увагу на питаннях: законодавчих підвалин діяльності національного органу з акредитації України; організаційної структури діяльності національного органу з акредитації України; діяльності з визнання національної системи акредитації України за відповідними стандартами з боку Європейської асоціації з акредитації (ЕА) та ILAC; проблеми з питань підготовки персоналу для органів з оцінки відповідності; введення в обіг уніфікованої форми протоколу випробувань лабораторій із подальшим збереженням протоколів випробувань в єдиному реєстрі на основі IT-технологій, побудованому з використанням процедур електронного документообігу та електронного цифрового підпису, що дозволить забезпечити юридичну значущість протоколів на належному рівні.

На конференції виступив Президент Міжнародної асоціації органів з оцінки відповідності (МАООВ) Чекалін В.М. В своєму виступі він розповів про цілі та задачі МАООВ, особливо наголосивши про спроможність та готовність асоціації долучитись до справи підготовки персоналу з акредитації країн Євразійського регіону.

Одним з питань конференції було створення регіональної асоціації органів з акредитації країн СНД. Головою НААУ Рущаком В.М. на конференції при обговоренні було презентовано «План организации сотрудничества национальных органов по аккредитации государств-участников СНГ» (Дорожню карту), розроблений в НААУ, в якому передбачено також створення асаціації органів з акредитації країн СНД.

Учасники зустрічі висловились про необхідність створення такої асоціації , яка змогла б сприяти ефективному усуненню технічних бар’єрів у торгівлі між країнами СНД. За пропозицією НААУ учасниками зустрічі було прийнято протокольне рішення про проведення 24 січня 2014 року спеціальної наради керівників національних органів з акредитації у Москві та підписання на ньому меморандуму про співробітництво національних органів з акредитації країн – учасниць СНД.

Контактна особа – прес-секретар Коман Ксенія Андріївна, тел. 093-781-02-39, e-mail: komanksu@gmail.com.