УВАГА!

Лого

Засідання атестаційної комісії з 27 червня 2014 року переноситься на 04 липня2014 року.

про внесення змін до наказу 83 од від 20.05.2019

До уваги акредитованих органів з сертифікації, які є підписантами угоди з НААУ про використання комбінованого знаку IAF MLA

До уваги акредитованих органів з сертифікації,  які є підписантами угоди з НААУ про використання комбінованого знаку IAF MLA

НААУ було встановлено, що акредитовані органи з сертифікації продукції та органи з сертифікації персоналу у ряді випадків мають невірне розуміння положень угоди щодо використання комбінованого знаку IAF MLA.

НААУ звертає увагу акредитованих органів з сертифікації, які підписали відповідні угоди на використання комбінованого знаку IAF MLA, на необхідність виконання вимог, що встановлені документом Міжнародного форуму з акредитації IAF ML 2 «Загальні принципи використання знаку IAF MLA».

Відповідно положень п. 4.3.3 зазначеного документа, «комбінований знак може використовуватися ООВ на сертифікатах, охоплених акредитацією, лише якщо сфера сертифікату включає підсферу IAF MLА».

Чинні підсфери Багатосторонньої Угоди IAF (IAF MLА) визначені документом IAF PR 4 «Структура IAF MLА та перелік затверджених IAF нормативних документів» та, станом на сьогодні, для діяльності з сертифікації продукції включають тільки сертифікацію за схемою “Global G.A.P.”.

Для діяльності з сертифікації персоналу підсфери IAF MLА наразі відсутні.

Таким чином, акредитовані НААУ органи з сертифікації продукції та акредитовані органи з сертифікації персоналу наразі не можуть використовувати комбінований знак IAF MLА на сертифікатах відповідності.

Органи з сертифікації систем менеджменту можуть використовувати комбінований знак IAF MLA на сертифікатах, виданих на відповідність наступним міжнародним та гармонізованим національним стандартам: ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, ISO/IEC 27001, ISO 50001 та ISO 13485.

Усі підписанти угод про використання комбінованого знаку можуть використовувати його на бланках, рекламних матеріалах або на власному веб-сайті.

До уваги акредитованих органів, що здійснюють сертифікацію систем менеджменту, продукції та персоналу

НААУ нагадує акредитованим органам, що здійснюють сертифікацію систем менеджменту, продукції та персоналу про необхідність обов’язкового посилання на акредитацію при виданні сертифікатів відповідності, охоплених сферою акредитації.

Органи з сертифікації систем менеджменту повинні в обов’язковому порядку посилатися на акредитацію НААУ у випадках, коли видають сертифікати за напрямками діяльності, охопленими сферою акредитації.
Відповідно до резолюцій Генеральної Асамблеї IAF №2015-14 та №2016-17, починаючи з 06 листопада 2016 року, сертифікат відповідності, виданий на систему менеджменту повинен містити зображення знаку акредитації та/або посилання на статус акредитації органу з сертифікації з боку НААУ.
Також органи з сертифікації систем менеджменту повинні перевидати сертифікати, що охоплені сферою акредитації, але не містять посилання на акредитацію, під час прийняття рішення щодо повторної сертифікації відповідного клієнта, але не пізніше 06 листопада 2019 року.

Органи з сертифікації персоналу повинні в обов’язковому порядку посилатися на акредитацію НААУ у випадках, коли видають сертифікати за напрямками діяльності, охопленими сферою акредитації.
Відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї IAF №2017-19, починаючи з 30 жовтня 2017 року, сертифікат відповідності персоналу, повинен містити зображення знаку акредитації та/або посилання на статус акредитації органу з сертифікації з боку НААУ.
Також органи з сертифікації персоналу повинні перевидати сертифікати, що охоплені сферою акредитації, але не містять посилання на акредитацію, під час прийняття рішення щодо повторної сертифікації відповідного клієнта, але не пізніше 30 жовтня 2020 року.

Органи з сертифікації продукції повинні в обов’язковому порядку посилатися на акредитацію НААУ у випадках, коли видають сертифікати за напрямками діяльності, охопленими сферою акредитації.
Відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї IAF №2018-13, починаючи з 31 жовтня 2018 року, сертифікат відповідності продукції, повинен містити зображення знаку акредитації та/або посилання на статус акредитації органу з сертифікації з боку НААУ.
Також органи з сертифікації продукції повинні перевидати сертифікати, що охоплені сферою акредитації, але не містять посилання на акредитацію не пізніше 31 жовтня 2021 року.

Довідка про зареєстровані заявки на проведення робіт з акредитації ООВ

Станом на 23.07.2019

День Конституції України

Шановні колеги!

Щиро вітаємо вас із визначним державним святом –

Днем Конституції України!

Основний Закон нашої держави закріпив ідеали справедливості та рівності, став дієвою основою розвитку правової, єдиної, незалежної та демократичної держави.

У цей святковий день, від усієї душі зичимо вам та вашим родинам добра, міцного здоров’я, наснаги та подальших успіхів у всіх справах заради процвітання незалежної України, добробуту нашого народу. Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, а принципи демократії, рівності, верховенства права, повністю втілюються в наше повсякденне життя.

Зі святом вас! Слава Україні!

 Колектив НААУ

Паритетне оцінювання НААУ з боку ЕА

У період з 03 по 07 червня 2019 року НААУ, з метою підтвердження свого статусу підписанта Двосторонньої Угоди з Європейською кооперацією з акредитації (ЕА) успішно пройшло чергове паритетне оцінювання з боку ЕА.

Слід зазначити, що визнання діяльності НААУ Міжнародною кооперацією з акредитації лабораторій (ILAC) та Міжнародним форумом з акредитації (IAF) ґрунтується на визнанні діяльності НААУ з боку ЕА.

Метою паритетного оцінювання, проведеного групою аудиторів ЕА з 10 осіб було здійснення всебічної перевірки діяльності НААУ у сфері акредитації органів з оцінки відповідності (ООВ) згідно вимог стандарту ДСТУ ISO/IEC 17011:2017.

Одним із основних питань оцінювання також було розширення визнання діяльності НААУ за напрямком акредитації клініко-медичних лабораторій відповідно стандарту ДСТУ EN ISO 15189.

За результатами оцінювання групою ЕА було встановлено, що НААУ має компетентне керівництво та структуру, яка є достатньою для здійснення акредитації ООВ та відповідає вимогам стандарту ДСТУ ISO/IEC 17011:2017. Група зробила висновок про відповідність діяльності НААУ з акредитації ООВ, у тому числі акредитації медичних лабораторій, встановленим міжнародним вимогам до національних органів з акредитації.

Група з оцінювання виразила вдячність персоналу НААУ, зовнішньому персоналу з акредитації, акредитованим органам з оцінки відповідності та їх клієнтам, залученим до спостереження за оцінками, за співробітництво у заходах щодо оцінювання та продемонстровану гостинність.

Міжнародний день акредитації 2019

Міжнародний день акредитації відзначається 9 червня кожного року з ініціативи Міжнародного форуму з акредитації (IAF) та Міжнародної кооперації з акредитації лабораторій (ILAC) з метою підвищення обізнаності суспільства щодо важливості акредитації як універсального інструменту для створення взаємної довіри на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Темою цьогорічного дня акредитації є підвищення ефективності ланцюгів постачання за допомогою акредитації.

Ланцюги постачання відіграють ключову роль у доставці продукції та послуг споживачам, підприємствам та державному сектору вчасно та якісно. Акредитація та інші інструменти системи інфраструктури якості, такі як стандарти, метрологія та оцінка відповідності, надають визнані у всьому світі засоби, які підвищують ефективність ланцюгів постачання. Ці засоби дозволяють бути впевненим у якості та довіряти кінцевій продукції, послугам і шляхам, якими вони потрапляють на ринок.

Голови IAF та ILAC опублікували спільне звернення з приводу свята, а також брошуру, присвячену темі ефективного використання акредитації у сфері розвитку ланцюгів постачання.

Про впровадження національного стандарту ДСТУ EN ISO/IEC 17021-1:2017 в діяльність НААУ (наказ № 83од від 20.05.2019)

Про впровадження національного стандарту ДСТУ ISO 9001:2018 в діяльність НААУ

Фінансовий звіт за 2018 рік

Фінансовий звіт за 2018 рік

Щодо забезпечення стабільної роботи НААУ

Матеріали для завантаження

Засідання Атестаційної комісії персоналу з акредитації

З метою атестації персоналу з акредитації,  10 квітня 2019 року відбулося чергове засідання Атестаційної комісії персоналу з акредитації Національного агентства з акредитації України.

У ході засідання було розглянуто та обговорено кандидатури штатного та позаштатного персоналу з акредитації для атестації та переатестації на статус аудиторів та головних аудиторів з акредитації по всіх напрямках діяльності НААУ.

За результатами співбесід з кандидатами та розгляду особових справ, Комісією було прийнято рішення:

-      атестувати 15 експертів на статус аудиторів;
-      атестувати 5 аудиторів на статус головних аудиторів;
-      переатестувати 6 аудиторів;
-      переатестувати 5 головних аудиторів;
-      перенести на наступне засідання Атестаційної комісії персоналу з акредитації атестацію 1 експерта на статус аудитора.

Міжнародна база даних IAF CertSearch

14 березня 2019 року Міжнародний форум з акредитації (IAF) запустив Міжнародну базу даних під доменом IAFCertSearch.org, створену для забезпечення авторитетного джерела для перевірки дійсності сертифікатів, виданих акредитованими органами з сертифікації систем менеджменту у всьому світі.

Проект IAFCertSearch був започаткований у 2014 році і він пройшов декілька успішних етапів схвалення IAF та його членами. Програму підтримав Комітет з управління базою даних IAF (DMC) в складі представників органів з акредитації, органів з сертифікації, а також промисловості. У жовтні 2017 року на засіданні Генеральної Асамблеї IAF більшістю голосів було прийняте рішення про розробку глобальної бази даних, яка отримала офіційну назву IAFCertSearch.

IAFCertSearch є добровільною базою даних, яка отримала істотну підтримку з боку державних установ, промисловості, а також мережі акредитованих організацій усіх рівнів.

IAFCertSearch забезпечує єдине місце збереження всіх сертифікатів на системи управління, які були видані органами з сертифікації, акредитованими органами акредитації-членами IAF з усього світу, підвищуючи тим самим ефективність перевірки та знижуючи вірогідність зловживань. IAFCertSearch підвищить обізнаність щодо сертифікатів, виданих акредитованими органами з сертифікації, помітність сертифікованих організацій, а також цінність та цілісність сертифікатів, виданих акредитованими органами з сертифікації.

IAFCertSearch є інструментом, за допомогою якого користувачі можуть підтвердити дійсність сертифікатів, виданих акредитованими органами з сертифікації у тих випадках, коли користувачі знають назву компанії / організації або ідентифікаційний номер сертифіката.

Проект IAFCertSearch розроблений з метою захисту, обізнаності та підвищення цінності сертифікатів, виданих акредитованими органами з сертифікації у всьому світі.

Наказ № 43 од від 06.03.2019 “Про впровадження національного стандарту ДСТУ ISO 13485:2018 в діяльність НААУ”

Наказ  № 43 од від 06.03.2019 ” Про впровадження національного стандарту ДСТУ ISO 13485:2018 в діяльність НААУ “

Наказ № 25 од від 04.02.2019 ” Про впровадження вимог міжнародного стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 в діяльність НААУ “

Наказ  № 25 од від 04.02.2019 ” Про впровадження вимог міжнародного стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 в діяльність НААУ “

Начальник управління з акредитації органів сертифікації та інспектування

Начальник управління з акредитації органів сертифікації та інспектування

Народилася у місті Умань Черкаської області

Освіта

У  1998  році  закінчила Одеську державну академію будівництва та архітектури, спеціальність: «Технологія будівельних конструкцій, виробів та матеріалів», кваліфікація:   «Інженер-будівельник-технолог».

Досвід роботи:

Серпень 2013 р. – по теперішній час – провідний фахівець відділу з акредитації органів з сертифікації, головний фахівець відділу з акредитації органів з сертифікації,   начальник відділу акредитації органів з сертифікації управління з акредитації органів з сертифікації та інспектування; заступник начальника управління – начальник відділу акредитації органів з сертифікації; начальник управління з акредитації органів сертифікації та інспектування Національного агентства з акредитації України;

1999 р. – липень 2013 р. – начальник лабораторії будівельних матеріалів, виробів та конструкцій ПП «Уманський завод залізобетонних виробів», акредитованої Національним агентством з акредитації України;

1999 р. – липень 2013 р. – начальник відділу технічного контролю ПП «Уманський завод залізобетонних виробів».

Діяльність у сфері акредитації: 

З 2008 року приймає участь в оцінках ООВ.

Професійні сертифікати в сфері акредитації:

- Сертифікат головного аудитора з акредитації органів з сертифікації систем менеджменту на відповідність вимогам стандарту ISO/IEC 17021;

- Сертифікат головного аудитора з акредитації органів з сертифікації продукції, процесів та послуг на відповідність вимогам стандарту ISO/IEC 17065;

- Сертифікат головного аудитора з акредитації випробувальних лабораторій на відповідність вимогам стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025;

- Сертифікат аудитора з акредитації органів з сертифікації персоналу на відповідність вимогам стандарту ISO/IEC 17024;

- Експерт з акредитації органів з інспектування на відповідність вимогам стандарту ISO/IEC 17020.

Вітання з Новим 2019 роком і Різдвом Христовим!

Шановні колеги!

Щиро вітаємо вас з Новим роком і Різдвом Христовим!

Бажаємо вам щастя, міцного здоров’я, творчого натхнення та родинного благополуччя. Нехай зимові свята наповнять ваші серця радістю, оптимізмом та любов’ю, і ці почуття не залишать вас протягом усього 2019 року!

Нехай наступний рік буде щедрий для вас та ваших родин на добробут, злагоду і спокій! Зичимо здійснення найзаповітніших мрій, утілення найсміливіших планів, здобуття найочікуваніших перемог! Хай у всьому вас супроводжує успіх!

Щасливого вам Нового року та радісних Різдвяних свят!

Колектив НААУ

Про впровадження міжнародного стандарту ISO 50001:2018 в діяльність НААУ

nakaz238od

Про впровадження міжнародного стандарту ISO 22000:2018 в діяльність НААУ

Навчання у сфері систем енергоменеджменту за стандартами ISO 50001:2018 та ISO 50003:2014

У період 04 – 06 грудня 2018 року фахівці НААУ пройшли тренінг ЮНІДО щодо стандартів ISO 50001:2018 та ISO 50003:2014. У навчанні взяли участь 22 особи, які є внутрішніми та зовнішніми аудиторами НААУ з акредитації органів з сертифікації систем менеджменту. Семінар проводився міжнародним експертом ЮНІДО пані Венді да Круз (Wendy da Cruz).

1-3

Метою Проекту ЮНІДО «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» є допомога Уряду України організувати впровадження процедур сталого та ефективного енерговикористання у промисловості. Досягнення такої мети передбачається шляхом поширенням концепції індустріальної енергетичної ефективності (ЕЕ) за допомогою впровадження систем енергоменеджменту (СEнM) відповідно до міжнародних стандартів серії ISO 50000 та оптимізації систем, що споживають енергію (ОЕС).

3-3

Внутрішній та зовнішній персонал з акредитації підвищив свою обізнаність щодо положень стандартів ISO 50001:2018 та ISO 50003:2014, виконав низку практичних завдань та пройшов відповідний тест на самооцінювання.

Таким чином, НААУ виконало вимоги Резолюції 2017-14 Міжнародного форуму з акредитації (IAF) щодо вжиття необхідних заходів для переводу акредитованих органів з оцінки відповідності (ООВ) на оновлену редакцію стандарту ISO 50001:2018 у частині підвищення компетентності персоналу НААУ з акредитації.

Кінцевий термін переходу на стандарт ISO 50001:2018 для акредитованих ООВ складає 18 місяців з дати публікації стандарту та завершується 29 лютого 2020 року.

НААУ висловлює свою вдячність співробітникам проекту ЮНІДО за високий професійний рівень, продемонстрований при організації та проведенні тренінгу.

71

Чергове засідання Ради з акредитації НААУ

На виконання положень Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» та міжнародного стандарту ДСТУ ISO/IEC 17011, Національним агентством з акредитації України 21 грудня 2018 року було організовано засідання Ради з акредитації НААУ.

Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 20.07.2018 № 989  було затверджено оновлений склад Ради з акредитації НААУ.

У засіданні взяли участь 14 представників центральних органів виконавчої влади, акредитованих органів з оцінки відповідності, наукових установ та асоціацій.

Члени Ради заслухали інформацію Голови НААУ Горицького В.М. щодо стану та напрямків розвитку національної системи акредитації України та доповіді співробітників НААУ щодо проведеного аналізу ризиків у діяльності НААУ із врахуванням положень ISO/IEC 17011:2017 та змін до законодавства у сфері акредитації.

Радою з акредитації було схвалено внесення змін до наступних документів НААУ:

- Кваліфікаційні вимоги, порядок та правила атестації персоналу з акредитації;
- Політика НААУ щодо заходів, які забезпечують дотримування зобов’язань органу з сертифікації/інспектування, що виникають у результаті його дій та/або діяльності;
- Політика НААУ щодо використання національного знаку акредитації та посилання на акредитацію.

Також Радою було погоджено оновлений склад Атестаційної комісії персоналу з акредитації та затверджено склад комісії з апеляцій НААУ.