Зустріч з керівниками швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України»

27 вересня 2021 р. в НААУ відбулась зустріч з керівниками швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».
Під час зустрічі були обговорені актуальні питання у сфері акредитації орга-нів з сертифікації продукції, процесів та послуг відповідно до стандарту ДСТУ EN ISO/IEC 17065, які пов’язані з органічним виробництвом та обігом органічної проду-кції.
Досягнуто домовленості щодо проведення навчання для штатного та позашта-тного персоналу з акредитації, що дасть можливість забезпечити належну підготов-ку експертів з акредитації у сфері органічного виробництва та обігу органічної про-дукції.

Відбулося засідання Технічного​​ комітету​​ з акредитації​​ «Криміналістика, зброя та безпека»

23 вересня​​ 2021 року в Національному агентстві з акредитації України відбулося​​ засідання Технічного комітету з акредитації​​ «Криміналістика, зброя та безпека».

За результатами засідання до​​ складу​​ Технічного комітету​​ прийнято​​ Олексія Юдіна, заступника начальника Державного науково-дослідного інституту технологій кібербезпеки та захисту інформації Держспецзвꞌязку.

У ході засідання було обговорено питання​​ розподілу видів судово-експертних досліджень за відповідними стандартами ДСТУ EN ISO/IEC 17025 та ДСТУ EN ISO/IEC 17020.​​

Техкомітетом прийнято рішення розробити​​ документ із рекомендаціями​​ щодо визначення приналежності видів судово-експертних спеціальностей до стандартів ДСТУ EN ISO/IEC 17025 та ДСТУ EN ISO/IEC 17020​​ з урахуванням​​ практики установ, що є членами ENFSI (Європейської мережі судово-експертних установ).

До уваги органів з оцінки відповідності (ООВ) та персоналу з акредитації!

Національним агентством з акредитації (НААУ) прийнято новий Загальний документ НААУ:

-        «Визначення груп продукції для Технічних регламентів з метою акредитації» (ЗД-08.00.43, редакція 01)

Даний документ призначений для застосування під час формування сфер акредитації ООВ; визначення сталого досвіду ООВ; визначення вибірки щодо діяльності ООВ для проведення оцінки; визначення необхідних спостережень за акредитованими ООВ; складання Програми моніторингу для акредитованих ООВ; визначення компетентності персоналу з акредитації та інше.

Із Загальним документом НААУ «Визначення груп продукції для Технічних регламентів з метою акредитації» можна ознайомитися на сайті НААУ у розділі: НААУ > Документи НААУ > Загальні документи

Даний документ введений в дію 19 серпня 2021 року.

 

Національним агентством з акредитації (НААУ) прийнято новий Загальний документ НААУ:

-        «Визначення напрямів діяльності експертів технічних у сфері охорони праці та промислової безпеки» (ЗД-09.00.07, редакція 01).

Даний документ призначений для застосування під час визначення компетентності персоналу з акредитації для проведення робіт у сфері охорони праці та промислової безпеки.

Із Загальним документом НААУ «Визначення груп продукції для Технічних регламентів з метою акредитації» можна ознайомитися на сайті НААУ у розділі: НААУ > Документи НААУ > Загальні документи

Даний документ введений в дію 19 серпня 2021 року.

 

З метою послідовного впровадження ризик-орієнтовного підходу під час акредитації Національним агентством з акредитації (НААУ) прийнято нові форми:

-       «Інформація про діяльність органу з інспектування» (Ф-08.11.86, редакція 01)

-       «Інформація про діяльність органу з сертифікації продукції, процесів та послуг» (Ф-08.12.86, редакція 01)

-       «Інформація про діяльність органу з сертифікації персоналу» (Ф-08.14.86, редакція 01)

-       «Інформація про діяльність органу з сертифікації систем менеджменту» (Ф-08.16.86, редакція 01)

-       «Інформація про діяльність органу з верифікації» (Ф-08.19.86, редакція01)

Дані форми призначені для отримання інформації від ООВ для аналізу ризиків.

Із зазначеними формами можна ознайомитися на сайті НААУ у розділі: НААУ > Нашим клієнтам.

 

Національним агентством з акредитації (НААУ) прийнято новий документ:

-       Політика НААУ щодо компетентності персоналу органів з оцінки відповідності, що здійснює роботи з інспектування/сертифікації/оцінки відповідності продукції (ЗД-08.00.22, редакція 01)

Даний документ призначений для застосування під час оцінювання компетентності персоналу ООВ.

Із «Політикою НААУ щодо компетентності персоналу органів з оцінки відповідності, що здійснює роботи з інспектування/сертифікації/оцінки відповідності продукції» можна ознайомитися на сайті НААУ у розділі:       НААУ > Документи НААУ> Політики НААУ.

Термін впровадження даної Політики – 01 грудня 2021 року.

 

 

 

19-та річниця створення​​ Національного агентства з акредитації України

 

Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас з 19-ою річницею створення​​ 
Національного агентства з акредитації України.

Сьогоднішній ювілей - це не лише один з етапів в розвитку Агентства, а й​​ прекрасна нагода осмислити ​​ та проаналізувати зроблене, спланувати майбутні першочергові та стратегічні пріоритети подальшого вдосконалення.

Прийміть слова вдячності за плідну роботу, професіоналізм і відданість справі!

Бажаю Вам здоров’я, щастя, благополуччя, впевненості в завтрашньому дні та успіхів у тій важливій роботі, яку Ви щоденно проводите!

 

Сергій ПОПИК​​ 

В. о. директора НААУ

В НААУ відбулося засідання Комісії з апеляцій

23 червня  відбулося засідання Комісії з апеляцій  Національного агентства з акредитації України.

У ході засідання головою Комісії обрано Вадима Гудошника, Генерального директора ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Товариство технічного нагляду ДІЕКС», заступником голови  Комісії - Віктора Римера, Першого заступника Генерального директора ДП «Укрметртестстандарт».

Комісія обговорила також інші питання порядку денного, зокрема, відповідно до Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності», Положення про Комісію з апеляцій НААУ та міжнародного стандарту ISO/IEC 17011 розглянуто апеляцію одного з органів з оцінки відповідності.

Щиро вітаємо з Міжнародним днем акредитації


Шановні колеги!

Щиро вітаємо з Міжнародним днем акредитації – світовою ініціативою, спільно запровадженою Міжнародним форумом з акредитації (IAF) та Міжнародною кооперацією з акредитації лабораторій (ILAC) з метою підтримання цінності акредитації, який щороку відзначається 9 червня.

Сьогодні акредитація разом із метрологією, стандартизацією, оцінкою відповідності, ринковим наглядом та установами інфраструктури якості забезпечує технічні засади, які мають вирішальне значення для функціонування суспільства.

Акредитація сприяє розвитку економіки, конкурентоспроможності та торгівлі на світових ринках, ефективному використанню природних та людських ресурсів, безпечності харчових продуктів, охороні здоров’я та захисту навколишнього середовища.

Темою дня акредитації цього року є підтримка впровадження Цілей сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй, викладених у історичній Резолюції 70/1 «Перетворення нашого світу: Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року», прийнятій Генеральною Асамблеєю ООН 25 вересня 2015 року.

Ефективне виконання Порядку денного вимагає консенсусу, співробітництва та інновацій від усіх верств суспільства, національних урядів, бізнесу, промисловості та приватних осіб. Цей амбітний план містить 17 цілей сталого розвитку та 169 завдань, які об’єднують три основоположні елементи: економічний, соціальний та екологічний та, відповідно, охоплюють три головні напрями: люди, процвітання та планета.

З нагоди Міжнародного дня акредитації IAF та ILAC опублікували спільне звернення, тематичну брошуру, а також три відео, присвячені ролі акредитації у забезпеченні виконання Цілей сталого розвитку за головними напрямами: людипланетапроцвітання.

Зичимо вам, шановні колеги та партнери, наснаги та професійних успіхів на шляху підтримання Цілей сталого розвитку!

В.о. директора НААУ
Сергій ПОПИК

Щирі співчуття з приводу передчасної смерті Новікова Володимира Миколайович

НААУ​​ бере участь​​ у 48-му засіданні Генеральної Асамблеї Європейської кооперації з акредитації

20 – 21 травня 2021 року представники НААУ беруть участь у 48-му засіданні Генеральної Асамблеї Європейської кооперації з акредитації (EA).

Під час засідання обговорюється стратегія розвитку ЕА на період до 2025 року, відносини ЕА з Європейською комісією та Європейською асоціацією вільної торгівлі.

В центрі уваги Генасамблеї практичні питання щодо перегляду Статуту EA та документа EA-1/17 «Правила процедури», робота комітетів ЕА, а також питання співробітництва з міжнародними та регіональними організаціями в галузі акредитації.

В НААУ вручено кваліфікаційні свідоцтва головних аудиторів та аудиторів з акредитації

21 травня керівник НААУ Сергій Попик та Голова Атестаційної комісії НААУ Володимир Новіков в ході урочистої церемонії вручили співробітникам агентства свідоцтва головних аудиторів та аудиторів з акредитації.

Зазначена професійна кваліфікація персоналу з акредитації була підтверджена за результатами засідання Атестаційної комісії НААУ, яке відбулось 6 травня 2021 року.​​

Національне агентство з акредитації України вітає номінантів та бажає колегам плідної роботи!​​ ​​НААУ розпочинає акредитацію органів з сертифікації органічного виробництва

НААУ розширено сферу діяльності на нову технічну область «процес органічного виробництва та обігу органічної продукції» в існуючій схемі акредитації ДСТУ EN ISO/IEC 17065:2019 «Оцінювання відповідності – Вимоги до органів, що сертифікують продукцію, процеси та послуги» (EN ISO/IEC 17065:2012, IDT; ISO/IEC 17065:2012, IDT).​​

Для подання заявки на акредитацію органу з сертифікації органічного виробництва необхідно оформити та подати до НААУ заявочний комплект документів для акредитації органів з сертифікації продукції, процесів та послуг, який розміщено в розділі «Подання заявки на акредитацію».​​

Для проведення акредитаційних робіт НААУ залучає експертів з акредитації органів з сертифікації в сфері органічного виробництва. Детальна інформація щодо подання заявки для отримання статусу експерта з акредитації розміщена в розділі «Для персоналу з акредитації».​​ ​​

Аудиторський звіт за 2020 рік

Аудиторський звіт за 2020 рік

Засідання Атестаційної комісії персоналу з акредитації​​

6 травня 2021 року відбулося засідання Атестаційної комісії персоналу з акредитації Національного агентства з акредитації​​ України.

За результатами засідання було розглянуто та обговорено кандидатури штатного персоналу з акредитації для атестації та переатестації на статус аудиторів та головних аудиторів з акредитації.

​​ ​​​​ За результатами співбесід з кандидатами та розгляду особових справ, Комісією було прийнято рішення:

- ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ атестувати 5 експертів на статус аудиторів;

- ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ атестувати 8 аудиторів на статус головних аудиторів;

- ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ переатестувати 1 аудитора.

В НААУ відбулося засідання технічного комітету ​​ з акредитації «Транспорт»

30 квітня 2021року в дистанційному режимі відбулося перше засідання оновленого складу Технічного комітету з акредитації «Транспорт».

Комітет створено відповідно до статті 8 Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності».

До складу технічного комітету увійшли представники органів з оцінки відповідності, вищих навчальних закладів, регуляторних органів, громадських організацій, експерти та аудитори.

Основними завданнями комітету буде підготовка пропозицій щодо вдосконалення процесу акредитації, розгляд та опрацювання спеціальних вимог і додаткових критеріїв акредитації ООВ, які здійснюють діяльність, пов’язану з оцінкою відповідності колісних транспортних засобів, розширення кола технічних експертів та аудиторів.

Під час засідання обговорено пропозиції до плану діяльності комітету та його пріоритетних завдань, погоджено попередні терміни наступного засідання.

В НААУ відбулося засідання технічного комітету ​​ з акредитації «Сільськогосподарська продукція,​​ харчова промисловість та ветеринарія»

17 березня 2021 року в Національному агентстві з акредитації України відбулось перше засідання оновленого складу технічного комітету з акредитації «Сільськогосподарська продукція, харчова промисловість та ветеринарія».

До складу технічного комітету ввійшли представники органів з оцінки відповідності, випробувальних лабораторій, науково-дослідних інституцій, експерти у сфері сільськогосподарської продукції, харчової промисловості та ветеринарії.

У центрі уваги технічного комітету буде підготовка пропозицій щодо вдосконалення робіт з акредитації ООВ, які здійснюють оцінку у сфері сільськогосподарської продукції, харчової промисловості, ветеринарії, напрацювання критеріїв кваліфікаційних вимог до аудиторів та експертів, а також інші практичні питання в цьому напрямку акредитаційної роботи.

Під час засідання обговорено пропозиції щодо пріоритетних завдань комітету, погоджено попередні терміни та тематику його наступних засідань.

Онлайн семінар «Окремі аспекти акредитації органів сертифікації у сфері органічного виробництва в Україні згідно з ISO 17065»

17 березня 2021 року в НААУ відбувся онлайн-семінар на тему: «Окремі аспекти акредитації органів сертифікації у сфері органічного виробництва в Україні згідно з ISO 17065».

В семінарі взяли участь представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA), експерти з органічного законодавства в Україні, а також штатні та позаштатні співробітники НААУ.

Під час семінару були розглянуті вимоги законодавства України в сфері органічного виробництва та питання застосування міжнародних нормативних документів, що регулюють роботу національного органу з акредитації при здійсненні робіт з акредитації органів з сертифікації органічної продукції. Домовлено про поглиблення співробітництва з фахівцями проєкту COA та Директорату державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

В НААУ відбулося засідання технічного комітету з акредитації «Метрологія»

28 квітня 2021 року відбулося засідання оновленого складу Технічного комітету з акредитації «Метрологія».

До складу технічного комітету ввійшли представники органів з оцінки відповідності, випробувальних центрів і калібрувальних лабораторій, науковці та експерти у сфері метрології.

Порядок денний засідання передбачав обговорення практичних питань, пов’язаних з проведенням робіт з акредитації калібрувальних лабораторій, а також методичних та інформаційних документів щодо методики калібрувань засобів вимірювальної техніки та вимог міжнародних організацій до перевірки професійного рівня і кваліфікації.

Під час засідання йшлося також про доцільність підготовки і внесення змін до окремих документів НААУ, зокрема щодо формування сфери акредитації калібрувальних лабораторій та залучення органів з оцінки відповідності до перевірок кваліфікації.

За підсумками засідання погоджено пріоритетні завдання в роботі технічного комітету, обговорено терміни та тематику його наступних засідань.

В НААУ відбулося засідання технічного комітету з акредитації «Будівництво та будівельні матеріали»

27 квітня 2021 року в форматі відеоконференції відбулося засідання Технічного комітету з акредитації «Будівництво та будівельні матеріали» Національного агентства з акредитації України.  Засідання відбулося за участю в.о. директора НААУ Сергія Попика, що висвітлив мету створення та завдання технічного комітету. Члени технічного комітету обговорили нагальні проблеми в сфері оцінки відповідності в будівництві та напрямки діяльності комітету на найближчий період. Голова технічного комітету Безуглий А.О. запропонував скласти план роботи технічного комітету на 2021 рік та провести в найближчий час наступне засідання комітету.

В НААУ започатковано роботу технічного комітету з акредитації «Хімічна та добувна промисловість»

15 березня 2021 року в НААУ відбулось перше засідання технічного комітету з акредитації «Хімічна та добувна промисловість», створеного відповідно до ст.8 Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності».

Основними завданнями комітету буде підготовка пропозицій щодо вдосконалення процесу акредитації, розширення кола технічних експертів, розгляд та опрацювання спеціальних вимог і додаткових критеріїв акредитації органів з оцінки відповідності, які провадять свою діяльність, пов’язану з хімічною та добувною промисловістю.

До складу технічного комітету увійшли представники органів з оцінки відповідності,  експерти.

Під час засідання обговорено пропозиції до плану діяльності комітету та його пріоритетних завдань, погоджено попередні терміни та тематику наступних засідань.

Участь НААУ у позачерговій Генеральній Асамблеї Європейської кооперації з акредитації

12 березня 2021 року представники НААУ взяли участь у позачерговому онлайн засіданні Генеральної Асамблеї Європейської кооперації з акредитації (EA).

Під час засідання було обговорено категорії членства національних органів з акредитації в ЕА у зв’язку з виходом Королівства Великої Британії з Європейського Союзу, а також питання, пов’язані з правом брати участь у голосуваннях та обіймати керівні посади в комітетах EA.

За підсумками дискусії прийнято резолюцію EA 2021 (47) 01 згідно якої Генеральна Асамблея, діючи за рекомендацією Виконавчого комітету, погоджує роботу Виконавчого комітету над переглядом Статуту EA та документом EA-1/17 «Процедурні правила».

Розпочав роботу технічний комітет з акредитації «Сертифікація систем управління та персоналу»

4 березня 2021 року в Національному агентстві з акредитації України відбулось перше засідання технічного комітету з акредитації «Сертифікація систем управління та персоналу».

Комітет створено відповідно до статті 8 Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» з метою вдосконалення роботи з акредитації органів з оцінки відповідності, що здійснюють сертифікацію систем управління та персоналу.

Першочергова увага в роботі технічного комітету приділятиметься пошуку взаємоприйнятних рішень щодо врегулювання проблемних питань з акредитації ООВ, що здійснюють сертифікацію систем управління та персоналу, розширенню кола технічних експертів в сфері сертифікації систем управління та персоналу, розгляд та доопрацювання спеціальних вимог і додаткових критеріїв акредитації органів з сертифікації систем управління та персоналу та методичних рекомендацій з питань акредитації сертифікації систем управління та сертифікації персоналу.

У ході засіданні було обговорено та затверджено план діяльності комітету, визначено його пріоритетні завдання, погоджено попередні терміни та тематику наступних засідань.