З Новим роком та Різдвом Христовим

Шановні колеги, друзі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди​​ 

Нового 2022 року та свята Різдва Христового!

Нехай Новий рік принесе добробут і благополуччя в Ваші сім’ї, мир і

​​ затишок у​​ Ваш дім, достаток і радість у Ваші родини.​​ 

Міцного Вам здоров’я, щастя, натхнення в роботі

та успіхів в усіх Ваших починаннях.

​​ З​​ повагою,

​​ колектив НААУ

НААУ бере участь у 50-му засіданні Генеральної Асамблеї Європейської кооперації з акредитації

24-25 листопада 2021 року представники НААУ беруть участь у 50-му засіданні Генеральної Асамблеї Європейської кооперації з акредитації (EA).
Серед найважливіших питань порядку денного Генеральної Асамблеї – перегляд Статуту EA із оновленою категоризацією членів ЕА, затвердження документа EA-1/17 «Правила процедури» та нових редакцій ряду процедурних і настановчих документів ЕА, аналіз роботи комітетів ЕА, а також обговорення питань співробітництва з міжнародними та регіональними організаціями в галузі акредитації.
Під час засідання йтиметься також про впровадження стратегії розвитку ЕА на період до 2025 року, відносини ЕА з Європейською комісією та Європейською асоціацією вільної торгівлі.
За результатами засідання Генеральної Асамблеї EA планується прийняття ряду резолюцій, зокрема, резолюції IAF щодо переходу на єдину структуру IAF MLA з валідації та верифікації тверджень щодо парникових газів відповідно до вимог стандарту ISO/IEC 17029:2019.

До уваги Органів з оцінки відповідності (ООВ)

 

  • 01 грудня 2021 року вступає у дію нова «Політика НААУ щодо компетентності персоналу органів з оцінки відповідності, що здійснює роботи з​​ інспектування/сертифікації/оцінки відповідності продукції» (ЗД-08.00.22)

 

Політика НААУ щодо компетентності персоналу органів з​​ оцінки відповідності, що здійснює роботи з інспектування/ сертифікації/ оцінки відповідності продукції

 

 

  • Акредитовані ООВ на початку січня кожного року подають до НААУ інформацію за попередній рік за формами Ф-08.ХХ.86. Дані форми призначені для отримання​​ інформації від ООВ для підтвердження виконання вимог акредитації

 

Інформація про діяльність органів з оцінки відповідності

 

 

  • Змінено вимоги до формування сфери акредитації органів з сертифікації та органів з інспектування та визначення груп продукції для Технічних регламентів

 

Інструкція «Формування сфери акредитації органів з сертифікації та інспекційних органів» (ІН-08.03.01)

 

Загальний документ «Визначення груп продукції для Технічних регламентів з метою акредитації» (ЗД-08.00.43)

НААУ та GIZ співпрацюватимуть задля освоєння українськими підприємствами ринку ЄС

Національне агентство з акредитації України та Німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»* підписали угоду про співпрацю, яка діятиме до 30 червня 2023 року.

У спільній роботі НААУ та GIZ націлені покращити інституційні та регуляторні умови в сфері акредитації для освоєння українськими підприємствами ринку Європейського Союзу.

«Проєкт націлений технічно допомогти сталому розвитку Національного агентства з акредитації України й тим самим сприяти забезпеченню єдиної технічної політики у сфері оцінки відповідності в країні та сприяти усуненню технічних бар’єрів для бізнесу. У свою чергу, дотримання єдиної політики підвищуватиме довіру споживачів до проведених оцінок відповідності та створюватиме умови для взаємного визнання результатів діяльності акредитованих органів на міжнародному рівні. Таким чином, наша співпраця сприятиме підвищенню конкурентоспроможності та експорту українських товарів за кордон, зокрема на ринки ЄС», – прокоментував Армін Хофманн, програмний директор проєкту «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі», GIZ.

GIZ надаватиме експертну підтримку для НААУ. У свою чергу, НААУ розроблятиме рішення в сфері акредитації для створення умов, які будуть сприяти усуненню технічних бар’єрів у торгівлі відповідно до положень щодо створення поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі), зафіксованих в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

«НААУ проводить акредитацію, тобто засвідчує, що орган з оцінки відповідності відповідає вимогам національних стандартів, гармонізованих з відповідними міжнародними та європейськими стандартами, та підтверджує їх  компетентність  для провадження визначеної діяльності з оцінки відповідності  – випробування, калібрування, сертифікацію, інспектування, верифікацію та інші види оцінки відповідності. У співпраці з GIZ ми зможемо вивчити та адаптувати європейські практики й тим самим посилити досвід своєї команди. Зокрема, підвищити рівень діджиталізації й прозорості, оптимізувати власну структуру, розвивати персонал у подальшому, зокрема й оцінювачів з міжнародним досвідом, підвищити рівень пізнаваності й довіри на міжнародному рівні», – зауважив Сергій Попик, в.о. директора Національного агентства з акредитації України.

 

*Проєкт «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі» фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета проєкту – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання.

Участь НААУ в щорічному засіданні Генеральної Асамблеї​​ Міжнародної кооперації з акредитації лабораторій (ILAC)

02 листопада 2021 року відбулося щорічне засідання Генеральної​​ Асамблеї Міжнародної кооперації з акредитації лабораторій (ILAC), у якому взяли участь керівники національних органів з акредитації, у тому числі Національного агентства з акредитації України.

У ході засідання було обговорено результати роботи організації​​ за звітний період, затверджено звіти про роботу адміністрації​​ ILAC, заслухано звіти голів комітетів ILAC, а також регіональних організацій з акредитації.​​

За результатами онлайн-голосування було прийнято ряд ​​ резолюцій, зокрема, щодо розширення Угоди​​ ILAC​​ про взаємне визнання (ILAC​​ MRA) із включенням напрямку акредитації біобанків відповідно до критеріїв, визначених у документі​​ ISO​​ 20387.

Європейська кооперація з акредитації відновила НААУ статус підписанта двосторонньої угоди у сферах «Інспектування» та «Сертифікація продукції»

6 жовтня 2021 р. Рада з багатосторонньої​​ угоди Європейської кооперації з акредитації (EA​​ MAC) прийняла рішення поновити НААУ статус підписанта двосторонньої угоди з Європейською кооперацією з акредитації (EA​​ BLA) у сферах «Інспектування» (EN​​ ISO/IEC​​ 17020) та «Сертифікація продукції» (EN​​ ISO/IEC​​ 17065).​​

Зазначене рішення ухвалено за підсумками проведеного 13-17 вересня 2021 р. позачергового паритетного оцінювання НААУ з боку Європейської кооперації з акредитації, в ході якого група з паритетного оцінювання позитивно оцінила роботу агентства, ефективність проведених коригувальних дій та рекомендувала​​ EA​​ MAC​​ відновити НААУ статус підписанта​​ EA​​ BLA​​ в сферах «Інспектування» та «Сертифікація продукції», який було призупинено за підсумками оцінювання в червні 2019 р.

Зустріч з керівниками швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України»

27 вересня 2021 р. в НААУ відбулась зустріч з керівниками швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».
Під час зустрічі були обговорені актуальні питання у сфері акредитації орга-нів з сертифікації продукції, процесів та послуг відповідно до стандарту ДСТУ EN ISO/IEC 17065, які пов’язані з органічним виробництвом та обігом органічної проду-кції.
Досягнуто домовленості щодо проведення навчання для штатного та позашта-тного персоналу з акредитації, що дасть можливість забезпечити належну підготов-ку експертів з акредитації у сфері органічного виробництва та обігу органічної про-дукції.

Відбулося засідання Технічного​​ комітету​​ з акредитації​​ «Криміналістика, зброя та безпека»

23 вересня​​ 2021 року в Національному агентстві з акредитації України відбулося​​ засідання Технічного комітету з акредитації​​ «Криміналістика, зброя та безпека».

За результатами засідання до​​ складу​​ Технічного комітету​​ прийнято​​ Олексія Юдіна, заступника начальника Державного науково-дослідного інституту технологій кібербезпеки та захисту інформації Держспецзвꞌязку.

У ході засідання було обговорено питання​​ розподілу видів судово-експертних досліджень за відповідними стандартами ДСТУ EN ISO/IEC 17025 та ДСТУ EN ISO/IEC 17020.​​

Техкомітетом прийнято рішення розробити​​ документ із рекомендаціями​​ щодо визначення приналежності видів судово-експертних спеціальностей до стандартів ДСТУ EN ISO/IEC 17025 та ДСТУ EN ISO/IEC 17020​​ з урахуванням​​ практики установ, що є членами ENFSI (Європейської мережі судово-експертних установ).

До уваги органів з оцінки відповідності (ООВ) та персоналу з акредитації!

Національним агентством з акредитації (НААУ) прийнято новий Загальний документ НААУ:

-        «Визначення груп продукції для Технічних регламентів з метою акредитації» (ЗД-08.00.43, редакція 01)

Даний документ призначений для застосування під час формування сфер акредитації ООВ; визначення сталого досвіду ООВ; визначення вибірки щодо діяльності ООВ для проведення оцінки; визначення необхідних спостережень за акредитованими ООВ; складання Програми моніторингу для акредитованих ООВ; визначення компетентності персоналу з акредитації та інше.

Із Загальним документом НААУ «Визначення груп продукції для Технічних регламентів з метою акредитації» можна ознайомитися на сайті НААУ у розділі: НААУ > Документи НААУ > Загальні документи

Даний документ введений в дію 19 серпня 2021 року.

 

Національним агентством з акредитації (НААУ) прийнято новий Загальний документ НААУ:

-        «Визначення напрямів діяльності експертів технічних у сфері охорони праці та промислової безпеки» (ЗД-09.00.07, редакція 01).

Даний документ призначений для застосування під час визначення компетентності персоналу з акредитації для проведення робіт у сфері охорони праці та промислової безпеки.

Із Загальним документом НААУ «Визначення груп продукції для Технічних регламентів з метою акредитації» можна ознайомитися на сайті НААУ у розділі: НААУ > Документи НААУ > Загальні документи

Даний документ введений в дію 19 серпня 2021 року.

 

З метою послідовного впровадження ризик-орієнтовного підходу під час акредитації Національним агентством з акредитації (НААУ) прийнято нові форми:

-       «Інформація про діяльність органу з інспектування» (Ф-08.11.86, редакція 01)

-       «Інформація про діяльність органу з сертифікації продукції, процесів та послуг» (Ф-08.12.86, редакція 01)

-       «Інформація про діяльність органу з сертифікації персоналу» (Ф-08.14.86, редакція 01)

-       «Інформація про діяльність органу з сертифікації систем менеджменту» (Ф-08.16.86, редакція 01)

-       «Інформація про діяльність органу з верифікації» (Ф-08.19.86, редакція01)

Дані форми призначені для отримання інформації від ООВ для аналізу ризиків.

Із зазначеними формами можна ознайомитися на сайті НААУ у розділі: НААУ > Нашим клієнтам.

 

Національним агентством з акредитації (НААУ) прийнято новий документ:

-       Політика НААУ щодо компетентності персоналу органів з оцінки відповідності, що здійснює роботи з інспектування/сертифікації/оцінки відповідності продукції (ЗД-08.00.22, редакція 01)

Даний документ призначений для застосування під час оцінювання компетентності персоналу ООВ.

Із «Політикою НААУ щодо компетентності персоналу органів з оцінки відповідності, що здійснює роботи з інспектування/сертифікації/оцінки відповідності продукції» можна ознайомитися на сайті НААУ у розділі:       НААУ > Документи НААУ> Політики НААУ.

Термін впровадження даної Політики – 01 грудня 2021 року.

 

 

 

19-та річниця створення​​ Національного агентства з акредитації України

 

Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас з 19-ою річницею створення​​ 
Національного агентства з акредитації України.

Сьогоднішній ювілей - це не лише один з етапів в розвитку Агентства, а й​​ прекрасна нагода осмислити ​​ та проаналізувати зроблене, спланувати майбутні першочергові та стратегічні пріоритети подальшого вдосконалення.

Прийміть слова вдячності за плідну роботу, професіоналізм і відданість справі!

Бажаю Вам здоров’я, щастя, благополуччя, впевненості в завтрашньому дні та успіхів у тій важливій роботі, яку Ви щоденно проводите!

 

Сергій ПОПИК​​ 

В. о. директора НААУ

В НААУ відбулося засідання Комісії з апеляцій

23 червня  відбулося засідання Комісії з апеляцій  Національного агентства з акредитації України.

У ході засідання головою Комісії обрано Вадима Гудошника, Генерального директора ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Товариство технічного нагляду ДІЕКС», заступником голови  Комісії - Віктора Римера, Першого заступника Генерального директора ДП «Укрметртестстандарт».

Комісія обговорила також інші питання порядку денного, зокрема, відповідно до Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності», Положення про Комісію з апеляцій НААУ та міжнародного стандарту ISO/IEC 17011 розглянуто апеляцію одного з органів з оцінки відповідності.

Щиро вітаємо з Міжнародним днем акредитації


Шановні колеги!

Щиро вітаємо з Міжнародним днем акредитації – світовою ініціативою, спільно запровадженою Міжнародним форумом з акредитації (IAF) та Міжнародною кооперацією з акредитації лабораторій (ILAC) з метою підтримання цінності акредитації, який щороку відзначається 9 червня.

Сьогодні акредитація разом із метрологією, стандартизацією, оцінкою відповідності, ринковим наглядом та установами інфраструктури якості забезпечує технічні засади, які мають вирішальне значення для функціонування суспільства.

Акредитація сприяє розвитку економіки, конкурентоспроможності та торгівлі на світових ринках, ефективному використанню природних та людських ресурсів, безпечності харчових продуктів, охороні здоров’я та захисту навколишнього середовища.

Темою дня акредитації цього року є підтримка впровадження Цілей сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй, викладених у історичній Резолюції 70/1 «Перетворення нашого світу: Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року», прийнятій Генеральною Асамблеєю ООН 25 вересня 2015 року.

Ефективне виконання Порядку денного вимагає консенсусу, співробітництва та інновацій від усіх верств суспільства, національних урядів, бізнесу, промисловості та приватних осіб. Цей амбітний план містить 17 цілей сталого розвитку та 169 завдань, які об’єднують три основоположні елементи: економічний, соціальний та екологічний та, відповідно, охоплюють три головні напрями: люди, процвітання та планета.

З нагоди Міжнародного дня акредитації IAF та ILAC опублікували спільне звернення, тематичну брошуру, а також три відео, присвячені ролі акредитації у забезпеченні виконання Цілей сталого розвитку за головними напрямами: людипланетапроцвітання.

Зичимо вам, шановні колеги та партнери, наснаги та професійних успіхів на шляху підтримання Цілей сталого розвитку!

В.о. директора НААУ
Сергій ПОПИК

Щирі співчуття з приводу передчасної смерті Новікова Володимира Миколайович

НААУ​​ бере участь​​ у 48-му засіданні Генеральної Асамблеї Європейської кооперації з акредитації

20 – 21 травня 2021 року представники НААУ беруть участь у 48-му засіданні Генеральної Асамблеї Європейської кооперації з акредитації (EA).

Під час засідання обговорюється стратегія розвитку ЕА на період до 2025 року, відносини ЕА з Європейською комісією та Європейською асоціацією вільної торгівлі.

В центрі уваги Генасамблеї практичні питання щодо перегляду Статуту EA та документа EA-1/17 «Правила процедури», робота комітетів ЕА, а також питання співробітництва з міжнародними та регіональними організаціями в галузі акредитації.

В НААУ вручено кваліфікаційні свідоцтва головних аудиторів та аудиторів з акредитації

21 травня керівник НААУ Сергій Попик та Голова Атестаційної комісії НААУ Володимир Новіков в ході урочистої церемонії вручили співробітникам агентства свідоцтва головних аудиторів та аудиторів з акредитації.

Зазначена професійна кваліфікація персоналу з акредитації була підтверджена за результатами засідання Атестаційної комісії НААУ, яке відбулось 6 травня 2021 року.​​

Національне агентство з акредитації України вітає номінантів та бажає колегам плідної роботи!​​ ​​НААУ розпочинає акредитацію органів з сертифікації органічного виробництва

НААУ розширено сферу діяльності на нову технічну область «процес органічного виробництва та обігу органічної продукції» в існуючій схемі акредитації ДСТУ EN ISO/IEC 17065:2019 «Оцінювання відповідності – Вимоги до органів, що сертифікують продукцію, процеси та послуги» (EN ISO/IEC 17065:2012, IDT; ISO/IEC 17065:2012, IDT).​​

Для подання заявки на акредитацію органу з сертифікації органічного виробництва необхідно оформити та подати до НААУ заявочний комплект документів для акредитації органів з сертифікації продукції, процесів та послуг, який розміщено в розділі «Подання заявки на акредитацію».​​

Для проведення акредитаційних робіт НААУ залучає експертів з акредитації органів з сертифікації в сфері органічного виробництва. Детальна інформація щодо подання заявки для отримання статусу експерта з акредитації розміщена в розділі «Для персоналу з акредитації».​​ ​​

Аудиторський звіт за 2020 рік

Аудиторський звіт за 2020 рік

Засідання Атестаційної комісії персоналу з акредитації​​

6 травня 2021 року відбулося засідання Атестаційної комісії персоналу з акредитації Національного агентства з акредитації​​ України.

За результатами засідання було розглянуто та обговорено кандидатури штатного персоналу з акредитації для атестації та переатестації на статус аудиторів та головних аудиторів з акредитації.

​​ ​​​​ За результатами співбесід з кандидатами та розгляду особових справ, Комісією було прийнято рішення:

- ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ атестувати 5 експертів на статус аудиторів;

- ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ атестувати 8 аудиторів на статус головних аудиторів;

- ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​​​ переатестувати 1 аудитора.

В НААУ відбулося засідання технічного комітету ​​ з акредитації «Транспорт»

30 квітня 2021року в дистанційному режимі відбулося перше засідання оновленого складу Технічного комітету з акредитації «Транспорт».

Комітет створено відповідно до статті 8 Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності».

До складу технічного комітету увійшли представники органів з оцінки відповідності, вищих навчальних закладів, регуляторних органів, громадських організацій, експерти та аудитори.

Основними завданнями комітету буде підготовка пропозицій щодо вдосконалення процесу акредитації, розгляд та опрацювання спеціальних вимог і додаткових критеріїв акредитації ООВ, які здійснюють діяльність, пов’язану з оцінкою відповідності колісних транспортних засобів, розширення кола технічних експертів та аудиторів.

Під час засідання обговорено пропозиції до плану діяльності комітету та його пріоритетних завдань, погоджено попередні терміни наступного засідання.

В НААУ відбулося засідання технічного комітету ​​ з акредитації «Сільськогосподарська продукція,​​ харчова промисловість та ветеринарія»

17 березня 2021 року в Національному агентстві з акредитації України відбулось перше засідання оновленого складу технічного комітету з акредитації «Сільськогосподарська продукція, харчова промисловість та ветеринарія».

До складу технічного комітету ввійшли представники органів з оцінки відповідності, випробувальних лабораторій, науково-дослідних інституцій, експерти у сфері сільськогосподарської продукції, харчової промисловості та ветеринарії.

У центрі уваги технічного комітету буде підготовка пропозицій щодо вдосконалення робіт з акредитації ООВ, які здійснюють оцінку у сфері сільськогосподарської продукції, харчової промисловості, ветеринарії, напрацювання критеріїв кваліфікаційних вимог до аудиторів та експертів, а також інші практичні питання в цьому напрямку акредитаційної роботи.

Під час засідання обговорено пропозиції щодо пріоритетних завдань комітету, погоджено попередні терміни та тематику його наступних засідань.